Nejbližší akce - Ploskozubec modropruhý/Kanic sonneratův a hnědotečkovaný

Přijďte se podívat, jak se porcují a následně připravují exotické ryby, a můžete je na místě hned ochutnat.

Kanic sonneratův (Cephalopholis sonnerati, angl.. Tomato grouper) se vyskytuje v pobřežních oblastech Indického oceánu, Tichého oceánu a východního pobřeží Afriky. Zbarvení je typicky červené až červeno-oranžové, často s mnoha bělavými skvrnami. Strava těchto ryb především zahrnuje drobné ryby a korýše jako jsou krabi, či krevety. Kanic sonneratův dorůstá do velikosti 60cm a  hmotnosti 5 kg.

Kanic hnědotečkovaný (Epinephelus chlorostigma, angl. Brownspotted grouper) se vyskytuje v oblasti Indického oceánu a západního Tichého oceánu. Zbarvení ryb je šedobílé s mírným nádechem zelené, s velkým množství hnědavých skvrn a pěti světle hnědými svislými pruhy. Obdobně jako u kanice senneratova jeho potravu tvoří drobné ryby a korýši. Kanic hnědotečkovaný dorůstá do maximální délky 80cm a hmotnosti 7kg.
 
Kanice lze připravovat vařením v páře, smažením, pečením a grilováním. Po tepelné úpravě se bílé maso kanice vyznačuje pevnou konzistencí s jemnou chutí, která je lehce nasládlá.

Dny ryb v MAKRO Ústí nad Labem

Podívejte se jak probíhal Den velkých ryb v MAKRO Ústí nad Labem.

Ploskozubec modropruhý

Ploskozubec modropruhý
(Scarus ghobban, angl. bluebarred parrotfish) se vyskytuje především v tropických mořích. Vyznačuje se velmi pestrým zbarvením šupin nejčastěji modrožluté a žlutooranžové odstíny. Dominantním znakem jsou srostlé tvrdé zuby připomínající papouščí zobák. Dorůstá až do délky 90 cm a hmotnosti 20 kg.

Tato exotická ryba poskytuje znamenité, jemné a vláčné bílé maso, jež vzdáleně připomíná kuřecí. Je vhodné pro všechny druhy kulinářských úprav, skvěle se hodí ke smažení, grilování a pečení, menší kusy se dají pozvolna dusit či využít k přípravě rybí polévky.

Kdy a kam na Ploskozubce nebo Kanice?

Čtvrtek 20. 10. 2016
  • 10:00 hod - Brno
  • 11:00 hod - Praha-Stodůlky, Hradec Králové, Olomouc, České Budějovice, Liberec, Zlín, Karlovy Vary
  • 12:00 hod - Praha-Černý Most
  • 16:30 hod - Praha-Průhonice

Pátek 21. 10. 2016
  • 10:00 hod - Ostrava
  • 11:00 hod - Plzeň

Akce je zcela zdarma. Těšíme se na vás!