Brie patří do skupiny měkkých sýrů s bílou plísní a jeho historie se údajně začala psát již v roce 774 – podle některých pramenů si na něm pochutnával i Karel Veliký. Dnes mají právo jeho výroby farmáři z departmentu Seine-et-Marne. Ti tento sýr s bílou plísní na povrchu vyrábějí z nepasterizovaného kravského mléka ve dvou variantách: Brie de Meaux a Brie de Melun – oba typy se pyšní chráněným označením původu. Kromě nich je na trhu mnoho chutných a kvalitních napodobenin.


Tipy z našeho sortimentu

 • Brie de Meaux A. O. C.

  Brie de Meaux A. O. C.

  Sýr vynikající kvality se prodává v balení po 175 g. Má bílou, růžově a béžově kropenatou kůru, lesklé těsto slámové barvy a nasládlou ovocnou chuť.

 • Brie Paturages Comtois

  Brie Paturages Comtois

  Lahůdkový sýr vyniká jemným aroma a nejčastěji se uplatňuje jako součást sýrových talířů. Podávejte ho v doprovodu Chardonnay nebo dezertních vín.


Více o Brie

 • Brie ve studené kuchyni

  Pravé Brie z Meaux či z Melunu nejlépe chutná samotné buď s hroznovým vínem nebo nakládanou zeleninou. Tento sýr výborně doplní lehčí mladé červené víno.

 • Brie v teplé kuchyni

  Díky jemné chuti a krémové konzistenci se brie hodí také k tepelné úpravě – můžete ho zapékat, obalovat a smažit, případně rozpustit v omáčkách a polévkách.

 • Podávání

  Sýry typu brie uchovávejte v chladničce v oddíle na zeleninu a přibližně hodinu před podáváním jej přemístěte do pokojové teploty. Krájet začněte až těsně před servírováním.

Garance kvality

Francouzské sýry patří mezi prvotřídní delikatesy z nabídky MAKRO. Jejich výběru věnujeme náležitou pozornost, pečlivě volíme dodavatele a kontrolujeme dodržování všech předepsaných norem týkajících se jejich převozu i skladování. Díky tomu máte jistotu špičkové kvality všech nabízených produktů. Garancí skvělé chuti je také označení A. O. C., která zaručuje tradiční původ, charakteristický způsob výroby a vynikající vlastnosti produktu.Oblíbené sýry

 • Mozzarella

  [enter text]

  Pravá mozzarella z buvolího mléka obsahuje až 50 % tuku v sušině.

 • Roquefort

  roquefort

  Král sýrů s modrou plísní se vyrábí výhradně z ovčího mléka.

 • Jihočeská Niva

  [enter text]

  Sýr s modrou plísní a slanou pikantní chutí se pyšní více než šedesátiletou tradicí.