Česnek patří k nejstarším kulturním rostlinám a současně mezi dvacet nejdůležitějších druhů zeleniny na světě – jeho jedinečné aroma se uplatňuje v kuchyních po celém světě. Po staletí také platí za léčivou rostlinu – působí jako přírodní antibiotikum, má antiseptické účinky, napomáhá správné funkci oběhového a trávicího systému a podporuje imunitu. V sortimentu zeleniny si můžete vybrat z rozličných odrůd česneku z tuzemské i zahraniční produkce. V MAKRO nabízíme běžný čerstvý i zpracovaný česnek a zvolit můžete také variantu v bio kvalitě.

Tipy z našeho sortimentu

 • Česnek černý

  Česnek černý v MAKRO

  Stroužky česneku, jež procházejí speciálním procesem fermentace, mají nasládlou a méně štiplavou chuť. Oblíbené jsou zejména v asijské kuchyni.

 • Česnek uzený

  Česnek uzený v MAKRO

  Paličky česneku získávají během uzení jemné kouřové aroma a lehce hnědé zbarvení. Výborně se uplatní v polévkách a v kombinaci s masem či zeleninou.


Více o česneku

 • Česnek kuchyňský

  Kuchyňský neboli setý česnek původně pochází z jihozápadní Asie, v současné době se kultivuje po celém světě. Jeho kulinářské využití je nesmírně široké – používá se k dochucení všech druhů pečených a dušených mas, hodí se k rybám a mořským plodům a vynikne i ve společnosti rozličných druhů zeleniny. Používá se při přípravě masových a zeleninových polévek a dobře ladí se smetanou, tvarohem a zakysanými mléčnými produkty.

 • Česnek medvědí

  Medvědí česnek roste ve vlhkých listnatých lesích, kde vytváří rozsáhlé kolonie. Jeho ploché listy se podobají konvalinkám, jsou však snadno rozpoznatelné díky výraznému česnekovému aroma. V kuchyni se uplatňuje jako jiné druhy bylinek při přípravě pomazánek, dipů či pro dochucení zeleninových příloh, rýže nebo těstovin. Spařené listy se uplatní jako alternativa špenátu, skvěle chutnají například v kombinaci s jehněčím masem.

 • Zpracovaný česnek

  V MAKRO nabízíme vedle kvalitního čerstvého česneku od domácích i zahraničních pěstitelů také předem upravené a zpracované produkty. Praktické řešení představují především pro profesionální gastronomické provozy, neboť jsou připraveny k okamžitému použití, a šetří tak čas i práci personálu. V sortimentu naleznete chlazený loupaný či sekaný česnek, dále česnek ve formě chlazeného pyré nebo pasty a připraveno je i čerstvé pyré z medvědího česneku.

Garance kvality

Veškerý sortiment zeleniny prochází přísnou kontrolou, která začíná pečlivým výběrem producenta či dodavatele. Kvalita všech nabízených druhů se důkladně kontroluje na platformě Hortim v Brně. Každé dodávce nového zboží věnují naši pracovníci maximální pozornost. V první řadě se zaměřují na dodržení teplotního řetězce během přepravy a také na stav obalů a etiket. Dalším krokem je kontrola parametrů jednotlivých kusů zeleniny – velikosti plodu, teploty na povrchu či uvnitř a také přítomnosti plísní a škůdců. Pečlivě zkontrolovaná zelenina bez jakýchkoli vad se následně distribuuje do jednotlivých prodejen.Oblíbená zelenina

 • Cibule

  Cibule v MAKRO

  Cibule patří mezi nejvyužívanější druhy zeleniny, ceněna je pro svou chuť, vůni i léčivé účinky.

 • Rajčata

  Rajčata v MAKRO

  Nepřeberné množství odrůd rajčat nabízí široké využití ve studené i teplé kuchyni.

 • Zelí

  Zelí v MAKRO

  Čerstvé zelí se hodí pro přípravu salátů, dušené je skvělou přílohou k masu.

 • Melouny

  Melouny v MAKRO

  Vodní a cukrové melouny mají řadu odrůd, jež se liší vzhledem i chutí.