makro - Den vody 2021

banner-den-vody-2021

KOUPÍ PRODUKTŮ S OZNAČENÍM MAKRO - ŠETŘÍME VODOU POMÁHÁTE DOSTAT PITNOU VODU K LIDEM, KTEŘÍ JI OPRAVDU POTŘEBUJÍ, SPOJENÍM S NADACÍ ONE DROP, KTERÁ SE ZABÝVÁ UDRŽITELNÝM PŘÍSTUPEM K BEZPEČNÉ VODĚ, SPOLEČNĚ ZÁSOBUJEME ČISTOU VODOU TŘI INDICKÉ KOMUNITY - SHEOHAR, MADHUBANI A GAYA.

PŘIDEJTE SE K NÁM A POMOZTE 500 000 LIDÍ

K PITNÉ VODĚ A LEPŠÍMU ŽIVOTU.

VĚDĚLI JSTE, ŽE...

kapky

VODA JE AKTIVNÍ SÍLA

Šetrné zacházení s vodou může změnit svět. 
Podívejte se na video a zjistěte, jak na to!


KAŽDÝ NÁKUP SE POČÍTÁ

Every purchase pays off

TIPY NA ÚSPORU VODY VE VAŠEM PODNIKÁNÍ


 #1

Analyzujte svou spotřebu vody a předejděte tak zbytečnému plýtvání. Váš dodavatel vody nebo místní vodárenská společnost vám rádi pomohou.

 #2

Kontrolujte pravidelně těsnění, vypouštěcí zátky a izolaci a minimalizujte tak ztráty vody a tepla.

 #3

Pořiďte si úspornou myčku. Vyplatí se to – moderní myčky spotřebují výrazně menší množství vody a elektřiny, takže se vám investice do nich brzy vrátí.

 #4

Nechávejte vodu téci co nejméně! Zavírejte včas kohoutek a ovoce omývejte v umyvadle naplněném vodou.

 #5

Šetřete při splachování – zmodernizujte své stávající cisterny nebo investujte do úsporných cisteren a snižte spotřebu vody v toaletách až o dvě třetiny.

PROJEKT INDIE

Nákupem produktů makro – Šetříme vodou podpoříte konkrétní projekt v Indii: projekt Sheohar, ze kterého bude profitovat zhruba 500 000 lidí. Naším cílem je vytvořit trvalé řešení, které místním komunitám umožní, aby se staly soběstačné a nezávislé.

Zároveň podpoříte model Social Art for Behavior Change, zaměřený na tři klíčové modely chování: mytí rukou mýdlem v kritických okamžicích, používání domácích latrín a bezpečné skladování vody. Svým nákupem také přispějete k vyškolení místních farmářů v používání efektivních vodních technologií, odpadovém hospodářství a rozvoji podnikání.

India Project

ZNAČKY, KTERÉ POMÁHAJÍ:

partneri-2021

makro - Den vody

Po dvou úspěšných sezonách v letech 2017 a 2018, které zvýšily povědomí o tématech spojených s vodou, posouváme makro – Den vody na další úroveň. Od roku 2019 jsme uzavřeli tříleté partnerství s nadací One Drop Foundation a společně s našimi zákazníky, dodavateli a partnery získáváme finanční prostředky na zajištění trvalého přístupu k bezpečné vodě v Indii pro region, ve kterém je tato potřeba mimořádně vysoká.

ONE DROP – udržitelný přístup k bezpečné vodě

One Drop je mezinárodní nadace založená v roce 2007 Guyem Lalibertém, který stál také u zrodu Cirque du Soleil. Základem poslání nadace je přístup k nezávadné vodě, sanitaci a hygieně jako prostředkům, které mohou zlepšit životní podmínky v komunitám, jež patří mezi nejzranitelnější na světě. Hlavním cílem je dosáhnout dlouhodobého dopadu a udržitelnosti.

Další informace o iniciativě makro – Den vody naleznete na:


                                                     
Zaregistrujte se a buďte informováni!                             

 

 

*Web Un News, 21. března 2013.
*Web international decade for action "Water for life" (2014), Gender and Water, 21. května 2015.
*Web WORLD WATER ASSESSMENT PROGRAM (2009), World Water Development Report3 - Facts and Figures, 21. května 2015.
*Web WHO, (2012), Global costs and benefits of drinking water and sanitation, 21. května 2015.