Naše příběhy

Jan Jindra, Product Manager

Jak jsi v MAKRO začínal a jak ses dostal na současnou pozici?

V MAKRO jsem začínal před více než 11 lety jako asistent v oddělení nákupu mražených potravin. Měl jsem ambice a chuť jít výše co se týče rozhodovacích pravomocí a odpovědnosti za výsledek. Po necelých dvou letech jsem dostal příležitost na juniorské pozici nákupčího pečiva. Následně jsem přibral pod křídla další oddělení – lahůdky a zatím poslední štací je kategorie alkoholických nápojů. Měl jsem tak relativně unikátní možnost poznat specifika obchodu segmentu ultrafresh, fresh i dry potravin.

Proč jsi chtěl jít pracovat do MAKRO?

Předchozí studijní i pracovní zkušenosti jsem nabíral v potravinářské oblasti, vždy ale na straně výroby. Bylo pro mě zajímavé působit i v další části potravinářsko-odběratelského řetězce.

Při zpětném pohledu ale přiznávám, že jsem neměl vlastně tušení do čeho jdu, co vše znamená MAKRO a co práce v něm. Překvapení, kupodivu i po těch letech, číhá za rohem každý den.

Co ti práce v centrále Kampus přináší?

Na práci v centrále Kampus se mi líbí to neustálé napětí, když člověk neví, co všechno ho při hledání ideálního řešení pro zákazníka čeká. Je to skvělý pocit, když se pak vynaložená snaha promítne do finální úspěšné nabídky.

Jan Jindra

Jan Ondrejka

Jan Ondrejka, Regional Delivery Manager West

Jak si v MAKRO začínal a jak ses dostal na současnou pozici?

MAKRO je můj druhý zaměstnavatel. Nastoupil jsem v září 2008 jako rampař na příjem zboží.
Mimo Karlových Varů je mou srdeční záležitostí prodejna v Ústí nad Labem. Byl jsem tam několik týdnů na adaptaci a mnohé jsem se naučil. Také jsem tam poznal několik vynikajících lidí, ze kterých jsou někteří dodnes mí dobří kamarádi.
Na začátku jsem neměl žádné zkušenosti z obchodu ani managementu. Vše jsem se učil sám s pomocí svých zkušených kolegů. Velice si cením také důvěry a podpory, které se mi dostalo od nadřízených.

Proč jsi chtěl jít pracovat do MAKRO?

Tušil jsem, že půjde o zajímavou práci, kde budu mít příležitost pracovat na různých projektech. Taky se mi líbilo, že lidé, kteří v MAKRO pracují, chodí do práce rádi.

Co ti práce v prodejně v MAKRO přináší?

Během své desetileté cesty jsem se především naučil to, že nic není tak horké, jak se to uvaří, a že když se člověk obklopí v týmu kvalitními lidmi, dokáže dosáhnout téměř čehokoli. A já mám tým, na který jsem hrdý. Na mé práci mě baví, že mohu měnit věci k lepšímu. Zlepšovat služby, zvyšovat zisk, ale také zpříjemňovat atmosféru na pracovišti, dávat příležitosti lidem, kteří o ně stojí, a pomáhat jim v jejich růstu.


Milan Slezák, vedoucí týmu skladu

Jak jsi v MAKRO začínal a ses dostal na současnou pozici?

Do MAKRO jsem nastupoval jako vedoucí týmu a stále jím jsem.

Proč jsi chtěl jít pracovat do MAKRO?

Do MAKRO jsem nastoupil, protože mne lákalo být u zrodu něčeho nového a navíc to mám blízko do práce.

Co ti práce v prodejně v MAKRO přináší?

Z práce v MAKRO mám dobrý pocit, protože vím, že prosperujeme a děláme kvalitní službu našim zákazníkům.

Milan Slezák
Darina Šimonová

Darina Šimonová, Vedoucí týmu skladu

Jak jsi v MAKRO začínala a ses dostala na současnou pozici?

V MAKRO jsem v lednu 2018 začínala jako jeden z prvních pracovníků skladu v distribučním centru. Být někde hned od začátku má určitě své výhody. Sbírání vědomostí mi celkem rychle pomohlo k povýšení na pozici vedoucí týmu skladu.

Proč jsi chtěla jít pracovat do MAKRO?

Dle mého má MAKRO dobré jméno v republice i ve světě. Nabídka práce mě zajímala hlavně proto, že zahrnovala i kariérní růst.

Co ti práce v distribučním centru přináší?

Nevím přesně, jak to specifikovat, ale každopádně mě práce tady moc baví. A myslím, že je skvělé, když člověk může dělat něco, co ho jednoduše lidsky těší.

 


Jiří Matějka, Sales Manager

Jak jsi v MAKRO začínal a jak ses dostal na současnou pozici?

Přišel jsem v roce 2010 na pozici obchodního zástupce SCO. Mezi mé klienty patřily firmy, kanceláře a státní instituce. Po 3 letech jsem dostal nabídku přestoupit do segmentu HoReCa (hotely, restaurace, catering). Náplní mojí práce je vyhledávat nové zákazníky a udržovat dobré vztahy s těmi stávajícími tak, aby byli všichni spokojeni a rádi se k nám vraceli. 

Proč jsi chtěl jít pracovat do MAKRO?

Jelikož mě vždy lákal segment HoReCa (hotely, restaurace, catering), bylo MAKRO ideální příležitostí. V MAKRO mám navíc možnost dalšího profesního růstu a moje práce je plná výzev.

Co ti práce v obchodním týmu MAKRO přináší?

Líbí se mi, jak různorodá práce pro MAKRO je. A také to, že mám možnost rozhodovat se samostatně a plánovat si průběh pracovního dne. S kolegy tvoříme dobrý tým, ve kterém se vzájemně motivujeme a podporujeme, což je skvělé.

Jiří Matějka