Kristína z MasterChef

kristina

Ahoj, jsem Kristína. Nikoho tu asi nepřekvapí, že miluju vaření. V kuchyni se motám od 7 let – teď mám tedy přesně desáté výročí! A jinak?

Studuji 3. rokem obchodní akademii, při které jsem absolvovala roční studijní pobyt v Americe, a jsem vítězkou prestižní kulinářské soutěže. Krájení, vaření, experimentování, blanšírování, filírování, mražení a další legrace mě doprovázejí téměř celý život. Každý den si je užívám víc. A tak si postupně plním své sny. A je jich mnoho!

 

V poslední době mi udělala radost třeba stáž u Jana Punčocháře v podniku U Matěje, kde jsem součástí profesionální kuchyně a učím se nové věci za provozu.


O své zážitky se často dělím i s Vámi na svém Instagramu. Mým dalším snem je vydání vlastní kuchařky. Snad to nezakřiknu – ale i ten se mi už brzy splní! A ten zatím největší sen? To je rozhodně otevření vlastní restaurace. Servírovala bych tam úchvatné jídlo jak na pohled, tak na ochutnání, povídala si s hosty a zkoušela nové trendy. Baví mě nové chutě, kombinace a různé světové recepty. Právě proto jsem vděčná za každý výlet do nějaké nové země (naposledy třeba do Indie) nebo stáže v restauracích. Ráda ochutnávám, zkouším a domů si pak přivážím spoustu inspirace na další nová jídla!

Já a MAKRO:
Na Makru nejvíc oceňuju kvalitu, obrovský výběr a čerstvost. Vždy tam seženu úplně všechno, co potřebuju - třeba jedlé květy na ozdobu dortů, marakujové nebo mangové pyré, nejrůznější exotické ovoce a třeba taky skvělou zvěřinu nebo čerstvé ryby.

Kristíny recepty