BIO produkty

Značku BIO nesou certifikované potraviny, které byly vyprodukovány v rámci ekologického zemědělství a které dávají spotřebiteli jistotu produkce šetrné ke zvířatům, půdě, vodě a krajině bez použití umělých hnojiv, bez postřiků syntetickými pesticidy, bez snižování úrodnosti půdy a bez znečišťování spodních vod.Certifikované potraviny šetrné k životnímu prostředí

 • BIO v praxi

  Rostliny ekologického původu se pěstují bez použití umělých hnojiv, chemických prostředků a pesticidů. V ekologickém zemědělství jsou zvířata chována ve vhodném prostředí ("wellfare"), bez stresu a s dostatkem pohybu a prostoru. Jsou krmena krmivem, do kterého nejsou přidávána antibiotika ani růstové hormony, jako to bývá u konvečně chovaných zvířat. Bioprodukty jsou zpracovávány bez přidávání chemických látek, které vylepšují barvu a chuť (tzv. "éček"); nepoužívají se ani geneticky modifikované organismy nebo produkty ošetřené ionizačním zářením.

  Více informací

 • BIO sortiment

  Společnost MAKRO Cash & Carry ČR vychází i v oblasti bioproduktů maximálně vstříc potřebám zákazníků, mezi které patří především zákazníci z oblasti HoReCa a potravinového maloobchodu. Trendy ve vývoji poptávky po bioproduktech v těchto segmentech trhu hovoří jasně - zatímco zhruba před rokem dominovaly koupě na "zkoušku" a zákazníci výrobky spíše testovali, nyní je patrný jednoznačný trend profesionálních nákupů, tedy nákupů určených pro další zpracování v restauračních provozech nebo prodej v maloobchodní síti. Mezi jednotlivými kategoriemi jednoznačně dominují mléčné výrobky, kde jsou populární především výrobky použitelné v nabídce snídaní. Na dalším místě jsou suché potraviny jako cereálie, oleje atd., následované zeleninou, která je pro gastronomii velmi důležitá.

 • Kontrola BIO produktů

  Velkoobchody společnosti MAKRO Cash & Carry ČR s. r. o. jsou pravidelně jednou ročně kontrolovány nezávislou organizací KEZ o. p. s. (Kontrola ekologického zemědělství). Za splnění požadavků nařízení Rady (ES) č. 834/2007, o ekologické produkci a označování ekologických produktů, i požadavků zákona č. 242/2000 Sb., o ekologickém zemědělství, je velkoobchodu udělen inspekční certifikát s vyznačenou platností. Certifikát "bio-ekologického zemědělství" garantuje, že celý proces vzniku produktu je čistě přírodní - to znamená, že nikdo z producentů nepoužil žádné chemické látky. Tím je zaručena absolutní bezpečnost a nezávadnost biopotravin. Spotřebitel má naprostou jistotu, že se do jeho organismu nedostanou škodlivé látky, které jsou jedním z rizikových faktorů civilizačních chorob.

Díky rozsáhlé nadnárodní síti společnosti METRO Cash & Carry jsme schopni poskytovat profesionálním zákazníkům nabídku bioproduktů jak od domácích pěstitelů a chovatelů, tak od farmářů z jižní Itálie, Španělska, Francie a dalších zemí. Všechny biopotraviny najdete ve velkoobchodech MAKRO v jednotlivých odděleních podle druhu sortimentu.

MAKRO služby