Skartování dokumentů je jediný opravdu účinný způsob, jak doma i v kanceláři ochránit důvěrné informace, aby se nedostaly do cizích rukou. Skartovat se mimo papíru mohou i CD a DVD nosiče nebo platební karty. Podnikatelé mají dokonce ze zákona povinnost po uplynutí dané doby bezpečně zlikvidovat uchovávané dokumenty s osobními daty zaměstnanců.

Více o skartaci

 • Objem skartace

  Skartovací stroje se liší podle toho, kolik listů papíru dokážou rozřezat. Pro domácí použití stačí přístroj na likvidaci maximálně 160 listů denně. Pro větší kancelář se hodí výkonnější typ pro skartaci až 2 000 kusů papíru denně. Pozornost je třeba věnovat také tomu, zda skartovačka likviduje pouze papír nebo i kancelářské sponky, CD či plastové karty.

 • Stupeň zabezpečení

  Stupeň bezpečnosti skartovacího stroje se udává ve stupnici DIN 1–DIN 4, která označuje velikost rozřezaných dílů. Základní DIN 1 rozřeže papír A4 na 30 proužků o šířce 7 mm. Nejvyšší stupeň DIN 4 rozdělí papír A4 na 3 000 dílků o velikosti 2 x 10 mm.

 • Další funkce

  Skartovací stroje mohou být vybaveny dalšími funkcemi. Patří k nim ultratichý chod nebo automatické vypnutí po uplynutí určité doby od poslední skartace. Bezpečnostní zámek proti nechtěnému spuštění či automatické zastavení skartace při nevhodném dotyku rukou zabrání možným nehodám.

Špičkové produkty za příznivé ceny

Řada produktů SIGMA přináší za nižší cenu skartovací stroje kvalitativně srovnatelné s výrobky zavedených značek. Skartovačky značky SIGMA představují racionální řešení pro likvidaci dokumentů doma i v kanceláři. Široká nabídka skartovaček SIGMA pokrývá všechny stupně bezpečnosti a hodí se pro domácnosti i kanceláře všech velikostí.



Mohli byste také potřebovat

 • Papír

  Papír v MAKRO

  Bílé i barevné papíry do tiskáren a kopírek, fotopapíry, kartony na kreslení i speciální papíry.

 • Tonery a cartridge

  Tonery a cartridge v MAKRO

  Inkoustové i laserové tiskové kazety a tonerové zásobníky, alternativní spotřební materiály.

 • Pořadače

  Pořadače v MAKRO

  Pákové, kroužkové a závěsné pořadače z odolného kartonu či plastu v klasickém i moderním designu.

 • Balení

  Balení v MAKRO

  Lněné, polypropylenové i potravinářské motouzy, lepicí pásky, fixační folie, odlamovací nože.