Nepostradatelným a také nejvyužívanějším pomocníkem každého kuchaře je kvalitní nůž. V sortimentu MAKRO naleznete pestrý výběr nožů prověřených značek, jež se liší funkcí, rozměrem, tvarem, použitým materiálem i cenou. Můžete si tak vybrat přesně podle svých požadavků i finančních možností.

Více o nožích

 • Pestrý výběr

  V nabídce MAKRO naleznete nože naší vlastní značky Horeca Select, dále kvalitní nože Berndorf Sandrik za skvělou cenu a také ucelené kolekce špičkových nožů Zwilling J. A. Henckels ze solingenské oceli. Za pozornost stojí také portfolio renomované značky DICK, které obsahuje prvotřídní profesionální nože pro celou škálu kuchařských úkonů.

 • Kvalita se zárukou

  Nože nabízené v našem sortimentu pečlivě vybíráme tak, aby jejich vlastnosti odpovídaly vysokým požadavkům profesionálního provozu. Vedle materiálu čepele se zaměřujeme také vyváženost nože a kvalitu rukojeti, především ergonomii a také bezpečnostní prvky, které zamezí proklouznutí v dlani či sklouznutí prstu pod ostří.

 • Materiál

  Nože z karbonové oceli mohou být v závislosti na obsahu uhlíku velmi jemně nabroušeny. Nerezová ocel je tvrdší a na rozdíl od předchozího typu nekoroduje, stejně jako titan, který se navíc se vyznačuje vysokou pružností a odolností proti skvrnám. Keramické nože se pyšní velmi vysokou tvrdostí, jsou však výrazně křehčí a náchylnější k poškození.

Kuchařské minimum

Do základní výbavy každého profesionálního kuchaře patří kvalitní sada nožů, jež jsou určeny pro konkrétní typ úpravy. Vedle univerzálního kuchařského nože je to filetovací, špikovací a vykosťovací, dále nůž na pečivo, šunku či speciální nože na ovoce a zeleninu.Další kuchyňské potřeby

 • Ubrusy

  Ubrusy v MAKRO

  Vyberte si z naší široké nabídky ubrusů různých barev a materiálů přesně podle svých představ.

 • Konvektomaty

  Konvektomaty v MAKRO

  Multifunkční zařízení umožňují přípravu pokrmů pomocí horkého vzduchu, páry nebo jejich kombinace.