K uzenářským specialitám Maďarska patří vedle uherského salámu také klobásy, jejichž věhlas dalece překročil hranice a získal si příznivce mezi konzumenty v různých částech světa. V sortimentu MAKRO najdete originální a vysoce kvalitní výrobky z maďarské produkce.

Tipy z našeho sortimentu


Více o čabajské klobáse

 • Jak se vyrábí

  Podobně jako u jiných slavných specialit si producenti přesnou recepturu pro výrobu čabajky pečlivě střeží. Základem je prvotřídní vepřové maso v poměru dvě třetiny libového masa a třetina bůčku – podle některých zdrojů by pravá čabajka měla obsahovat všechny druhy vepřového. Namleté maso se ochutí mletou paprikou, česnekem, případně jiným kořením (nikdy však pepřem). Směs se následně napěchuje do střívek, zaudí studeným kouřem a nechá uzrát a důkladně vysušit.

 • Gyulajská klobása

  V těsné blízkosti Békéscsaby leží město Gyula, v němž se od středověku konaly slavné dobytčí trhy a v roce 1868 zde vznikla první jatka. Místní klobásy jsou tradiční čabajce od počátku silnou konkurencí. Gyulajská klobása je o něco výraznější a pikantnější a může obsahovat také pepř. Světový věhlas si získala již v roce 1935 na Světové výstavě v Bruselu, kde získala zlatou medaili. Od roku 2010 je Gyulai kolbász držitelem označení chráněného zeměpisného původu (P. G. I.).

 • Lahůdka s tradicí

  Domovem čabajky je oblast kolem města Békéscsaba (slovensky Békešská Čaba) na jihovýchodě Maďarska. První doklady o výrobku z názvem čabajská klobása pocházejí z roku 1879. Za vznikem vyhlášené speciality stojí slovenští přistěhovalci, díky nimž se podařilo ideálně skombinovat zpracované maso s typickými maďarskými ingrediencemi. V roce 2010 byl čabajské klobáse (Csabai kolbász) udělen status výrobku s chráněným označením původu (P. G. I.).

Prvotřídní zboží

Všechny masné výrobky v našem sortimentu mají záruku původu a vynikají vysokou kvalitou. Nabízené produkty jsou průběžně kontrolovány pomocí laboratorních rozborů a naši dodavatelé podstupují pravidelné audity kvality.


Oblíbené lahůdky a masné výrobky

 • Vysočina

  Vysočina v MAKRO

  Trvanlivý salám patří již téměř půl století mezi nejpopulárnější masné výrobky.

 • Pražská šunka

  Pražská šunka v MAKRO

  Dozlatova vyuzená šunka na kosti se vyrábí od 19. století a získala si slávu doma i v zahraničí.

 • Saláty

  Saláty v MAKRO

  Majonézové a rybí saláty patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější lahůdkářské výrobky.

 • Francouzské paštiky

  Paštiky v MAKRO

  Jemné paštiky z prvotřídních ingrediencí jsou výtečným předkrmem i součástí obložených mís.