Již téměř 50 let patří Vysočina v tuzemsku mezi nejoblíbenější trvanlivé salámy. Nedílnou součástí výroby vždy bylo zrání a sušení v přírodních sušárnách bez řízené klimatizace – díky tomuto postupu získává Vysočina své charakteristické chuťové vlastnosti. V MAKRO je pro vás tento oblíbený salám připraven v praktických baleních o různých hmotnostech vhodných pro všechny typy zákaznických skupin.

Tipy z našeho sortimentu


Více o Vysočině

 • Originál z Hodic

  Za vznikem Vysočiny stojí masozpracující závod v Hodicích, kde tradice výroby trvanlivých salámů začala již v roce 1926 založením Akciové továrny na salám a poživatiny. Někdejší komerční úspěch uherského salámu dováženého z Maďarska vedl v roce 1967 k záměru vyrobit identický, avšak tepelně opracovaný produkt. První výrobní norma vznikla na jaře 1968 a díky vysoké oblibě mezi zákazníky se produkce rozšířila i do dalších závodů.

 • Výroba

  Opracované maso je zbaveno šlach a blan, které by mohly znehodnotit vzhled na řezu. Poté se nechá předmrazit a následně se spojí s dalšími surovinami. Vše se strojově zpracuje na drobné částice, které tvoří výslednou mozaiku salámu. Směs se následně plní do propustných obalů a udí se teplým kouřem při teplotě 70 °C. V přírodních sušárnách vzniká kouř na otevřených topeništích, s nimiž obsluha dle potřeby pohybuje. Sušení v těchto prostorách probíhá minimálně 12 dní.

 • HS Black Label

  Salám Vysočina i další produkty řady Horeca Select Black Label se vyrábějí dle původních receptur z dob, kdy přídatné látky nebyly rozšířeny tak jako dnes. Díky tomu se všechny výrobky této značky vyznačují vysokým podílem masa a typickou vůní po uzení. Jsou ochucovány výhradně přírodním kořením a solí – neobsahují žádné látky zvýrazňující chuť a barvu, chemické konzervanty ani přídatné látky pro vyztužení.

Garance kvality

Masné výrobky a lahůdky v našem sortimentu mají záruku původu a vynikají vysokou kvalitou. Nabízené produkty jsou průběžně kontrolovány pomocí laboratorních rozborů a naši dodavatelé podstupují pravidelné audity.Oblíbené lahůdky a masné výrobky

 • Pražská šunka

  Pražská šunka v MAKRO

  Dozlatova vyuzená šunka na kosti se vyrábí od 19. století a získala si slávu doma i v zahraničí.

 • Dušená šunka

  Dušená šunka v MAKRO

  Dušené vepřové, kuřecí či krůtí šunky patří k nejprodávanějším produktům své kategorie.

 • Saláty

  Saláty v MAKRO

  Majonézové a rybí saláty patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější lahůdkářské výrobky.

 • Olivy

  Olivy v MAKRO

  Olivy jsou oblíbenou chuťovkou k vínu, uplatní se ve studené i teplé kuchyni.