S kulatou plecí se můžete setkat také pod názvem falešná svíčková, který si vysloužila díky podobnosti s touto oceňovanou částí hovězího masa. Kulatá plec se nachází v přední části hovězí čtvrti a v kuchyni se uplatní na bezpočet způsobů.


Kulatá plec (falešná svíčková)

Věděli jste že..?

Úprava masa zásadně ovlivňuje jeho stravitelnost? Nejhůře stravitelné a pro tělo silně zatěžující je maso pečené (např. steak). Nejlépe stravitelné je vařené maso se zeleninou. Vhodné je i koření jako kurkuma, koriandr, zázvor apod.

Před několika lety byla provedena studie, kde se zjistilo, že 75 % vegetariánů se po několika letech vrátilo ke konzumaci živočišných bílkovin z důvodu vyskytujících se zdravotních problémů. Veganství nebo vegetariánství dlouhodobě vyhovuje pouze úzké skupině lidí.


Znaky

Kulatá plec vyniká jemně vláknitým, libovým masem, které je velmi jemně protkané tukovými žilkami a jednou tenkou šlachou. Je velmi křehké a po tepelné úpravě zůstává měkké a šťavnaté.

Využití

Maso z kulaté pleci oceníte při přípravě masových pečení. Uplatní se v tradiční české kuchyni v kombinaci se smetanovými omáčkami, výborně chutná dušená na víně, česneku nebo houbách. Vyzrálé maso je skvělé na minutkovou úpravu – z této části se připravují steaky s názvem Chuck tender, využít ji lze i k přípravě medialonků nebo špízů. Hodí se na závitky či rolády a v syrové formě nalezne využití při přípravě tatarského bifteku.


Tipy ze sortimentu, akce a cena


Čerstvé maso v MAKRO

V MAKRO Vám nabízíme jen to nejčerstvější a nejkvalitnější maso - podívejte se, jak probíhá jeho distribuce, zpracování a kontrola.

Recepty pro každého

Také máte rádi maso a drůbež, ale nevíte, co z konkrétního masa připravit? Zkuste naše recepty! Krok po kroku se stanete mistrem kuchyně!