Názvem pupek se označuje plátek výjimečně chutného masa ze spodních břišních svalů, setkat se můžete také s termínem flank nebo bok bez kosti. Hodí se na vaření a dušení, z vyzrálých řezů lze připravit skvělé steaky.


Hovězí pupek

Věděli jste že..?

Úprava masa zásadně ovlivňuje jeho stravitelnost? Nejhůře stravitelné a pro tělo silně zatěžující je maso pečené (např. steak). Nejlépe stravitelné je vařené maso se zeleninou. Vhodné je i koření jako kurkuma, koriandr, zázvor apod.

Nejvhodnější zelenina k hovězímu masu je vařená brokolice, kapusta, květák, celer, mrkev, červená řepa, cibule, česnek.


Znaky

Dlouhý plochý sval je optimálně prorostlý tukovými žilkami a tvoří ho hrubá svalová vlákna. Skládá se ze tří částí spojených vazivem, které se po rozdělení využívají k minutkové úpravě. Známkou vysoké kvality je jasně červená barva.

Využití

Hovězí pupek vyžaduje delší dobu tepelné úpravy – nejčastěji se podává vařený nebo dušený, lze ho také pomlít. Díky obsahu tuku je krásně šťavnatý a má výraznou chuť i vůni. Skvěle chutná v kombinaci s tradičními omáčkami, dušený na kořenové zelenině nebo houbách. Dobře vyzrálé maso se používá k přípravě Flank steaku (proklik), který se opéká nebo griluje vcelku a poté krájí na tenké plátky.


Tipy ze sortimentu, akce a cena


Čerstvé maso v MAKRO

V MAKRO Vám nabízíme jen to nejčerstvější a nejkvalitnější maso - podívejte se, jak probíhá jeho distribuce, zpracování a kontrola.

Recepty pro každého

Také máte rádi maso a drůbež, ale nevíte, co z konkrétního masa připravit? Zkuste naše recepty! Krok po kroku se stanete mistrem kuchyně!