Smažené masové nugety jsou oblíbené napříč všemi věkovými kategoriemi. Podávat je lze jako hlavní chod i chuťovku, k jejich přednostem patří také rychlá příprava.


Nugety

Věděli jste že..?

Při práci se syrovým kuřetem je třeba dbát na dokonalou hygienu. Kvůli předcházení salmonelové nákaze se čerstvá kuřata musejí skladovat dobře zabalená a v chladu. Nezapomínejte na hygienická opatření i při přípravě nugetů.

Nugety můžete obalit ve strouhance, v těstíčku či v kukuřičných lupíncích. Nemusíte je ale vždy jen smažit; nugety můžete např. jen uvařit s rýží či kuskusem.

Kromě kuřecích nugetů nabízíme v sortimentu MAKRO také nugety z rybího masa, např. z lososa.


Znaky

Nejznámější jsou nugety z kuřecího masa obalené v klasické strouhance nebo těstíčku, v nabídce lze nalézt i variantu s kukuřičnými lupínky. Oblíbené jsou také produkty z rybího masa – například z lososa.

Využití

Smažené nugetky jsou alternativou oblíbených řízků, lze je podávat s pečivem, vařenými bramborami, kaší nebo zeleninovými saláty. Vzhledem k rychlé a nenáročné přípravě platí za oblíbenou a rychle připravenou chuťovku, ideálně doplněnou různými dipy, například bylinkovým nebo česnekovým. Uplatní se také jako náplň do tortil společně s čerstvou zeleninou a omáčkou na bázi jogurtu nebo majonézy.


Tipy ze sortimentu, akce a cena


Čerstvé maso v MAKRO

V MAKRO Vám nabízíme jen to nejčerstvější a nejkvalitnější maso - podívejte se, jak probíhá jeho distribuce, zpracování a kontrola.

Krůtí nugety s tortillou

Masové nugety se mohou stát základem dalších jídel - společně se zeleninou je můžete zabalit například do tortilly. Podívejte se na recept Petra Stádníka!