Telecí ořech pochází z horní části kýty a k jeho hlavním přednostem patří křehkost, skvělá chuť a široké možnosti kulinářského zpracování.


Telecí ořech

Věděli jste že..?

Telecí maso nepotřebuje dlouhou dobu zrát a je možné ho tepelně upravit už dva dny po porážce.

Je charakteristické křehkostí a jemnou chutí – navíc obsahuje vysoký podíl bílkovin a téměř o polovinu méně tuku než maso hovězí.

Jemná chuť telecího masa se dobře snoubí s čerstvými bylinkami, jako je pažitka, petrželka, šalvěj, tymián nebo rozmarýn. Vhodnou kombinací je také smetana či bílé víno, výtečné je i spojení s houbami a zeleninou, například s chřestem, mrkví, fazolkami nebo hráškem.


Znaky

Ořech získal své pojmenování podle charakteristického kulatého tvaru. Dělí se na dvě části – malý ořech je plošší a zhruba o polovinu lehčí než velký ořech. Maso má světle růžovou barvu, je mírně vláknité a velmi jemně prorostlé tenkými tukovými žilkami.

Využití

Křehké maso z ořechu je tradiční volbou při přípravě klasického vídeňského řízku, hodí se i k úpravě na přírodno. Přes vlákno nakrájené plátky chuťově dobře doplní čerstvé bylinky, jako je rozmarýn, tymián, šalvěj nebo petrželka, dále slanina, houby, smetana, rajčata či parmazán. Celý ořech lze upéct vcelku a využít k přípravě ragú.


Tipy ze sortimentu, akce a cena


Čerstvé maso v MAKRO

V MAKRO Vám nabízíme jen to nejčerstvější a nejkvalitnější maso - podívejte se, jak probíhá jeho distribuce, zpracování a kontrola.

Recepty pro každého

Také máte rádi maso a drůbež, ale nevíte, co z konkrétního masa připravit? Zkuste naše recepty! Krok po kroku se stanete mistrem kuchyně!