Keře maliníku jsou rozšířeny v mírném a subarktickém pásmu severní polokoule v Evropě, západní Asii a Severní Americe. Plody maliníku mají nejčastěji červenou barvu, vyskytují se však i žluté a fialové odrůdy. Kromě zbarvení se jednotlivé druhy liší velikostí a dobou zrání plodů. V prodejnách MAKRO najdete zcela čerstvé maliny od prověřených dodavatelů, a to včetně méně běžné žluté varianty. Samozřejmostí je praktické balení, které usnadní převoz a skladování.

Tipy z našeho sortimentu


Více o malinách

 • Zdravotní benefity

  V lidovém léčitelství se maliny odedávna využívají jako povzbuzující prostředek. Vynikají především obsahem biotinu, který zlepšuje vzhled kůže a vlasů. Jejich pravidelná konzumace mírní obtíže ledvin a močového měchýře, odvodňuje organismus, čistí střeva a preventivně působí proti infarktu. Vysoká koncentrace rutinu navíc zpevňuje cévní stěny očí a pomáhá předcházet zrakové únavě.

 • Kulinářské využití

  Díky vysokému obsahu zdraví prospěšných látek jsou ke konzumaci vhodné zejména čerstvé maliny – skvěle chutnají s vanilkovou zmrzlinou, šlehačkou, tvarohovým krémem či jogurtem. Jemné plody jsou výbornou přísadou do sorbetů, ovocných dření, koláčů a lehkých letních dortů. Lze je uchovávat také v podobě džemu nebo sirupu, neboť jejich jedinečné aroma konzervace nijak neovlivní.

 • Správné skladování

  Při nákupu malin se doporučuje důkladně prohlédnout místa, kde se plody dotýkají vaničky – mohou být následkem manipulace otlačené, což by zkrátilo jejich životnost a zapříčinilo šíření plísně. Čerstvé maliny podléhají rychle zkáze a je třeba je spotřebovat okamžitě po nákupu. Chcete-li je uchovat do dalšího dne, opatrně je rozložte na široký plech tak, aby mohly volně dýchat.

Garance kvality

Veškerý sortiment malin prochází přísnou kontrolou, která začíná pečlivým výběrem producenta či dodavatele – sezonní plody odebíráme nejen od renomovaných českých pěstitelů, ale také ze zahraničí. Naši tamější kolegové vyhledávají nejvhodnější prověřené zdroje přímo u producentů, čímž je zajištěna dlouhodobá stabilita sortimentu i jakosti dodávaného zboží. Kvalita malin je důkladně kontrolována na platformě Hortim v Brně. Každé dodávce nového zboží věnují pracovníci MAKRO maximální pozornost. V první řadě se zaměřují na dodržení teplotního řetězce během přepravy a také na stav obalů a etiket. Dalším krokem je kontrola parametrů jednotlivých kusů ovoce – velikosti plodu, teploty na povrchu či uvnitř a také přítomnosti plísní a škůdců. Pečlivě zkontrolované ovoce bez jakýchkoli vad je distribuováno do jednotlivých prodejen.


Další oblíbené ovoce

 • Jahody

  Jahody v MAKRO

  Celý rok u nás můžete zakoupit čerstvé a šťavnaté jahody v praktických baleních.

 • Banány

  Banány v MAKRO

  Banány patří mezi lehce stravitelné druhy ovoce s vysokým obsahem sacharidů.

 • Pitahaya

  Pitahaya v MAKRO

  Vyzkoušejte exotické plody, jejichž chuť se dá přirovnat k vodnímu melounu.

 • Mandarinky

  Mandarinky v MAKRO

  Ovoce se sladkou chutí a typickým aroma se hodí do zmrzlin i teplých pokrmů.