Typické jižní ovoce se pěstuje v celém Středomoří, Itálii, Španělsku, Kalifornii a na Floridě. Za jeho domovinu je obvykle považována oblast mezi Himálajem a jižní Čínou, odkud ve 12. století citrony pronikly do středomořského pásma. Šťavnatá světle žlutá dužnina obsahuje vitamin C a vitaminy skupiny B. Její pravidelná konzumace posiluje imunitní systém, zastavuje krvácení z dásní, podporuje růst buněk a omlazuje. Kromě toho stimulují plody citroníku tvorbu žaludečních kyselin a šťáv, čímž urychlují trávení a zvyšují chuť k jídlu. V prodejnách MAKRO můžete vybírat z mnoha rozličných druhů citronů od prověřených dodavatelů – kromě tradičních a nejrozšířenějších odrůd nabízíme i sortiment v bio kvalitě. Samozřejmostí jsou praktická balení v různých velikostech, která uspokojí rozmanité podnikatelské potřeby.

Tipy z našeho sortimentu

 • HS Citrony Verna cal. 4/5 II. čerstv. síť 1x 5 kg

  HS Citrony Verna cal. 4/5 II. čerstv. síť 1x 5 kg v MAKRO

  Významná odrůda citronů je oblíbená předevšm díky velmi malému obsahu jader a nízkému obsahu kyseliny.

 • Citrony 4/5 I. čerstv. bio síť 1x 500 g

  Citrony v MAKRO

  Citrony v bio kvalitě mají chemicky neošetřenou kůru, a lze je tak použít k nastrouhání do pečiva i k dochucení nápojů.

  Více o produktu


Více o citronech

 • Citrony Verna

  Velmi populární odrůda se hojně pěstuje především ve Španělsku. Její plody s tlustou kůrou a zašpičatělými konci obsahují jen malé množství jader a vynikají lahodnou šťávou nízké kyselosti.

 • Bio citrony

  MAKRO nabízí vybraná balení citronů v bio kvalitě, což dává spotřebiteli jistotu, že nakupuje plody vypěstované v systému ekologického zemědělství. Ovoce s chemicky neošetřenou kůrou se hodí zejména na přípravu osvěžujících limonád, čajů či pečiva.

 • Citrony Primofiori

  Velká část produkce odrůdy Primofiori, která se na evropském trhu objevuje od října do února, pochází z Itálie a ze Španělska. Tento druh citronů vyniká vysokým podílem šťávy a příjemnou chutí.

Špičkové italské plody

Speciální odrůda citronů Limone di Sorrento se vyznačuje atraktivním žlutým zbarvením, oválným tvarem, středně silnou kůrou a dužninou s vysokou kyselostí. Její výjimečnost potvrzuje i označení PGI (Protected Geographical Indication), které uděluje Evropská Unie. Zkratka v tomto případě dokládá, že pěstování citronů probíhá v konkrétní geografické oblasti – označení Limone di Sorrento mohou nést jen plody citroníku rostoucí v okolí Sorrenta, Sorrentského poloostrova a ostrova Capri. Rostliny se tu obvykle přikrývají rákosovými rohožemi, aby byla chráněny před případnými rozmary počasí.


Další oblíbené ovoce

 • Pitahaya

  Pitahaya v MAKRO

  Vyzkoušejte exotické plody, jejichž chuť se dá přirovnat k vodnímu melounu.

 • Mandarinky

  Mandarinky v MAKRO

  Ovoce se sladkou chutí a typickým aroma se hodí do zmrzlin i teplých pokrmů.

 • Mučenka

  Mučenka v MAKRO

  Lahodné pody jsou známé především díky bohatě využitelné šťávě.

 • Jahody

  Jahody v MAKRO

  Celý rok u nás můžete zakoupit čerstvé a šťavnaté jahody v praktických baleních.