V MAKRO najdete pestrou nabídku čerstvého exotického ovoce od prověřených pěstitelů. Vybírat můžete z rozličných odrůd citrusů a široké škály dalších tropických plodů. Nabízíme i skutečné speciality, mezi něž se řadí například zářivě oranžová grenadila nebo sladkokyselý tamarind. Sortiment exotického ovoce průběžně upravujeme a doplňujeme podle aktuální sezony, aby si naši zákazníci mohli dopřát to nejlepší, co dané roční období nabízí.


Oblíbené exotické ovoce

 • Banány

  Banány v MAKRO

  Banány patří mezi lehce stravitelné druhy ovoce s vysokým obsahem sacharidů.

 • Pitahaya

  Pitahaya v MAKRO

  Vyzkoušejte exotické plody, jejichž chuť se dá přirovnat k vodnímu melounu.

 • Karambola

  Karambola v MAKRO

  Poznávacím znamením dužnatého plodu je pět výrazných podélných žeber a sladká, mírně nakyslá chuť.

 • Mučenka

  Mučenka v MAKRO

  Lahodné pody jsou známé především díky bohatě využitelné šťávě.


Tipy ze sortimentu

 • Banány červené

  Banány červené v MAKRO

  Červené banány jsou o něco menší než klasické žluté. Chuť jejich dužniny bývá připodobňována k malinám.

 • Granadila ovoce čerstvé, 1 ks

  Granadila ovoce čerstvé, 1 ks v MAKRO

  Světle oranžové až oranžově hnědé plody se do Evropy dovážejí z Kolumbie. Vnitřek ovoce tvoří tmavá semena obalená šťavnatým pouzdrem.Více o exotickém ovoci

 • Prověření dodavatelé

  Pestrá nabídka exotického ovoce v MAKRO vás jistě uspokojí svou šíří i kvalitou. Od prověřených dodavatelů z celého světa denně dovážíme nejčerstvější plody včetně opravdových specialit, které vám zaručí 12 měsíců v roce vitaminy v té nejlepší kvalitě.

 • Ovoce v bio kvalitě

  MAKRO nabízí vybrané druhy ovoce v bio kvalitě, což dává spotřebiteli jistotu, že nakupuje plody vypěstované v systému ekologického zemědělství. Mezi chemicky neošetřený sortiment patří například některá balení citronů a pomerančů.

 • Neobvyklé druhy

  Součástí sortimentu jsou také méně obvyklé druhy, například kaki, které se podobá broskvi a meruňce, nebo durian proslavený vynikající chutí, ale nepříliš lákavou vůní. Ovoce je k dispozici po jednotlivých kusech, u běžnějších druhů jsou připravena praktická balení v kartonech o různých velikostech a hmotnostech.

Garance kvality

Veškerý sortiment citrusových plodů prochází přísnou kontrolou, která začíná pečlivým výběrem producenta či dodavatele. Kvalita všech nabízených druhů je důkladně kontrolována na platformě Hortim v Brně. Každé dodávce nového zboží věnují pracovníci MAKRO maximální pozornost. V první řadě se zaměřují na dodržení teplotního řetězce během přepravy a také na stav obalů a etiket. Dalším krokem je kontrola parametrů jednotlivých kusů ovoce – velikosti plodu, teploty na povrchu či uvnitř a také přítomnosti plísní a škůdců. U citrusů se kromě jiného kontroluje množství šťávy. Nejprve se zváží celý plod a po odšťavení na citrusovači i čerstvě získaná šťáva, od jejíž hodnoty se odečte hmotnost kelímku. Váha plodu se posléze vydělí hmotností šťávy a takto získaný poměr se porovná s předepsanou normou. Pokud odpovídá, je pečlivě zkontrolované ovoce bez jakýchkoli vad distribuováno do jednotlivých prodejen.