Nabídka sýrů v MAKRO je největší na českém trhu a zahrnuje i širokou škálu výrobků z české produkce. Vedle nejpopulárnějších druhů, jako je niva, hermelín či eidam, nabízíme mnoho dalších tuzemských sýrových specialit, které se uplatní v teplé i studené kuchyni.


Oblíbené české sýry

 • Olomoucké tvarůžky

  [enter text]

  Klasika mezi domácími sýry má pikantní chuť a zcela nezaměnitelné aroma.

 • Jihočeská Niva

  [enter text]

  Sýr s modrou plísní a slanou pikantní chutí se pyšní více než šedesátiletou tradicí.

 • Hermelín

  Hermelín

  Sýr s bílou plísní na povrchu je českou variantou slavného camembertu.

 • Balkánský sýr

  Balkánský sýr v MAKRO

  Měkký bílý sýr ve slaném nálevu se řadí mezi přírodní sýry typu Feta.


Speciality sortimentuVíce o českých sýrech

 • Historie sýrařství u nás

  Historie výroby sýrů v Čechách se začala psát v průběhu 10. století, kdy se po domácku připravovaly jednoduché tvarohové sýry. Výrazný rozmach se odehrál v průběhu 19. a 20. století, kdy se spustila výroba nových typů sýrů inspirovaných švýcarskou, francouzskou či nizozemskou tradicí. Rozšířil se počet soukromých sýráren a na trhu se objevily sýry typu camembert, brie, edam či roquefort. Vlivem událostí roku 1948 však menší podniky zanikly a výroba se přesunula především do státních podniků, čímž utrpěl rozvoj řemesla i rozmanitost nabídky.

 • Exkluzivně v MAKRO

  V pestrém sortimentu českých sýrů nabízí MAKRO také produkty pod vlastními značkami Aro, Fine Life a Horeca Select. Jedná se o nejoblíbenější a nejprodávanější druhy u nás – eidam v různých stupních tučnosti a v uzené variantě, čerstvý sýr cottage či populární nivu v praktickém balení po menších porcích nebo ve formě “bochníku” o hmotnosti 2,5 kg. Produkce vlastních značek MAKRO představuje výrobky s garantovanou kvalitou nabízené za velmi výhodné ceny.

 • Garance kvality

  V MAKRO nabízíme výhradně sýry prvotřídní kvality a čerstvosti. Jejich výběru věnujeme náležitou pozornost, pečlivě volíme dodavatele a kontrolujeme dodržování všech předepsaných norem týkajících se převozu a skladování. Díky tomu máte jistotu špičkové kvality všech nabízených produktů. Oblíbené české sýry nabízíme v různých formách a baleních, které vám usnadní jejich následné použití v domácí i profesionální kuchyni.

Nezasloužená pověst českých sýrů

V porovnání se slavnými zahraničními produkty není renomé českých sýrů právě nejlepší a gurmeti si zoufají nad vysokou oblibou eidamu a tavených sýrů. Česká produkce však rok od roku rozšiřuje své portfolio a nabízí stále zajímavější a kvalitnější sýry. V případě Olomouckých tvarůžků, Zlaté a Jihočeské Nivy se můžeme pyšnit nejen dlouholetou tradicí, ale i chráněným zeměpisným označením Evropské unie, jež se uděluje prvotřídním zemědělským a potravinářským výrobkům spojeným s daným regionem.