Měkký zrající sýr s bílou plísní na povrchu se vyrábí z kravského mléka. Má kulatý tvar, pružné krémové jádro, jedinečné aroma a lahodnou houbovou chuť. Na trh se dodává buď v klasické variantě nebo v různých příchutích – mezi nejprodávanější patří paprika, zelený pepř a česnek. Hermelín se skladuje při teplotě asi 5 °C a nejčastěji se konzumuje v původní podobě nebo nakládaný.


Tipy z našeho sortimentu


Více o Hermelínu

 • Ve studené kuchyni

  Populární český sýr se používá do pomazánek, salátů, ke zdobení jednohubek, chlebíčků a obložených mís. Díky jemné chuti a vhodné konzistenci se často nakládá do oleje.

 • V teplé kuchyni

  Méně vyzrálý Hermelín, který nemá dominantní chuť, se může obalovat a smažit, případně grilovat. Hodí se také jako přísada na pizzy nebo jako součást pokrmů z mletého masa.

 • Podávání

  Aby Hermelín mohl plně rozvinout své aroma, vyjměte ho z lednice minimálně půl hodiny před podáváním. Dokonalý chuťový zážitek podtrhne hroznové víno, čerstvé bílé pečivo a vlašské ořechy.

Garance kvality

České sýry patří mezi prvotřídní delikatesy z nabídky MAKRO. Jejich výběru věnujeme náležitou pozornost, pečlivě volíme dodavatele a kontrolujeme dodržování všech předepsaných norem týkajících se jejich převozu i skladování. Díky tomu máte jistotu špičkové kvality všech nabízených produktů. Kvalitu hermelínů Král sýrů dokládá kromě velké obliby u spotřebitelů také certifikát značky KLASA udílený Ministerstvem zemědělství.Oblíbené sýry

 • Olomoucké tvarůžky

  [enter text]

  Klasika mezi domácími sýry má pikantní chuť a zcela nezaměnitelné aroma.

 • Jihočeská Niva

  [enter text]

  Sýr s modrou plísní a slanou pikantní chutí se pyšní více než šedesátiletou tradicí.

 • Brie

  [enter text]

  Měkký sýr s bílou ušlechtilou plísní získává zráním výraznou chuť a aroma.

 • Raclette

  Polotvrdý sýr – Raclette

  Polotvrdý sýr se tradičně podává roztavený s bramborami na loupačku.