Tradiční sýry Raclette se vyrábějí ve tvaru šestikilových kol s béžovou až hnědou kůrou a tmavě slonovinovým sýrovým těstem. Zrají minimálně 6 týdnů, některé však i několik měsíců. Ve Francii se tento silně aromatický sýr vyrábí především v Savojsku, jeho varianta Raclette de Savoi se dokonce pyšní chráněným zeměpisným označením. Stejnojmenný švýcarský pokrm se skládá z rozměklého sýra a různých příloh (sušené nebo uzené maso, brambory, žampiony, zelenina...)


Tipy z našeho sortimentu


Více o Raclette

 • Ve studené kuchyni

  Konzumace syrového Raclette není v zahraničí tak obvyklá, přesto chutná sýr výborně i v této podobě. Stačí ho podávat nakrájený na plátky s kvalitní šunkou a svěžím bílým vínem.

 • V teplé kuchyni

  Raclette se nejčastěji připravuje na speciálních raclettovacích grilech. Plátky sýra se položí na zeleninu, maso, malé kousky pečiva nebo třeba krevety a zapečou se společně.

 • Podávání

  Sýr uchovávejte v chladničce a vyjměte ho půl hodiny před podáváním. Nejlépe chutná s čerstvým pečivem, dipy, omáčkami a zeleninovými saláty. Lze ho servírovat také s bramborami na loupačku.

Garance kvality

Francouzské sýry patří mezi prvotřídní delikatesy z nabídky MAKRO. Jejich výběru věnujeme náležitou pozornost, pečlivě volíme dodavatele a kontrolujeme dodržování všech předepsaných norem týkajících se jejich převozu i skladování. Díky tomu máte jistotu špičkové kvality všech nabízených produktů. Skvělou chuť sýra Raclette garantuje především jeho tradiční původ, charakteristický způsob výroby a šetrný způsob uskladnění.Oblíbené sýry

 • Gorgonzola

  Gorgonzola

  Pro slavný italský sýr s modrou plísní je typická krémová konzistence.

 • Brie

  [enter text]

  Měkký sýr s bílou ušlechtilou plísní získává zráním výraznou chuť a aroma.

 • Mozzarella

  [enter text]

  Pravá mozzarella z buvolího mléka obsahuje až 50 % tuku v sušině.