Území nejslavnější vinařské oblasti světa se nachází na jihozápadě Francie. Táhne se od severu k jihovýchodu od širokého ústí řeky Gironde do Atlantiku, proti jejímu proudu až k soutoku řek Garonne a Dordogne, poté k městu Bordeaux a odtud podél povodí obou řek a okolí města Libourne. Zdejší klimatické podmínky splňují všechny předpoklady ke zdárnému růstu vinné révy. Jednotlivá území jsou specificky obdařena různorodou geologickou strukturou, která přispívá k ohromné rozmanitosti každé z apelací. Mezi nejznámější podoblasti patří Médoc, Saint-Estèphe, Pauillac, Saint-Julien a Margaux.

Bordeaux

 • Bílá vína

  Nejdůležitější bílou odrůdou z hlediska kvality a rozsahu pěstování je Sémillon. Významné postavení má na zdejších vinicích také Sauvignon blanc.

 • Červená vína

  Na levém břehu je dominantní odrůdou Cabernet Sauvignon, na pravém břehu převažuje Merlot. Mezi vedlejší odrůdy patří například Cabernet franc, Malbec a Petit Verdot.

 • Přírodní podmínky

  Mírné atlantické podnebí přináší dostatek srážek, Středofrancouzský masiv chrání území před kontinentálními mrazy a velká plocha Landských lesů udržuje klimatickou rovnováhu regionu.

Služby pro vás

Vinotéky MAKRO jsou vedeny zkušenými sommeliery, kteří vám doporučí nejen samotná vína, ale i vhodné kombinace s pokrmy. Majitelům gastronomických provozů také pomohou se sestavením a realizací vinného lístku. Pravidelně pořádáme ochutnávky, během nichž máte možnost se seznámit se zajímavými víny z našeho sortimentu.


Další vinařské oblasti a vína

 • Piemont (Piemonte)

  Piemonte

  V charakteru piemontských vín se odráží jedinečné podnebí ovlivněné přilehlými horami.

 • Burgundsko (Bourgogne)

  Vína z Bourgogne v MAKRO

  Burgundsko se pyšní víny zvučných jmen vyráběnými především z odrůd Chardonnay a Pinot Noir.

 • Francouzská šumivá vína

  Francouzská šumivá vína

  Region Champagne je domovem nejlepších a nejušlechtilejších šumivých vín na světě.

 • Velkopavlovická podoblast

  Velkopavlovická podoblast

  Historie pěstování vinné révy v tomto kraji sahá až do období Velkomoravské říše.