Burgundsko se řadí mezi nejznámější vinařské regiony světa. Vinná réva se pěstuje ve třech departmentech: Yonne, Cote d'Or a Saône-et-Loire. Celková výměra vinic činí téměř 24 000 hektarů a ročně se zde vyrobí zhruba 1,3 milionů hektolitrů vína. Mezi nejznámější podoblasti patří Chablis, Côte de Nuits, Côte de Beaune, Mâconnais a také Beaujolais – kraj proslulý mladým vínem Beaujolais Nouveau, jež je světu slavnostně představeno každý třetí listopadový čtvrtek.

Více o Bourgogne

 • Bílá vína

  V burgundské produkci bílých vín hrají hlavní roli odrůdy Chardonnay a Aligoté. Mezi vedlejší odrůdy se řadí Pinot blanc, Sauvignon blanc a Melon de Bourgogne.

 • Červená vína

  Pro výrobu červených vín, jež Burgundsku přinášejí slávu po celém světě, se používají zejména odrůdy Pinot noir a Gamay, dále například Pinot gris, Pinot liébault, Tressot či César.

 • Přírodní podmínky

  V charakteru zdejších vín se odráží mírné kontinentální klima, léto je však méně stabilní než v jižních vinařských pásmech. Půda převládá vápencová, místy je jílovitá či písčitá.

Služby pro vás

Vinotéky MAKRO jsou vedeny zkušenými sommeliery, kteří vám doporučí nejen samotná vína, ale i vhodné kombinace s pokrmy. Majitelům gastronomických provozů také pomohou se sestavením a realizací vinného lístku. Pravidelně pořádáme ochutnávky, během nichž máte možnost se seznámit se zajímavými víny z našeho sortimentu.
Další vinařské oblasti a vína

 • Znojemská podoblast

  Vína ze Znojemské podoblasti

  Za nezaměnitelnou kořenitou chuť a plnost vděčí zdejší vína ideálním klimatickým podmínkám.

 • Bordeaux

  Bordeaux

  Největší a nejúspěšnější apelace Francie je symbolem velkých vín a vzorem pro celý vinařský svět.

 • Sicílie (Sicily)

  Sicílie

  Slunce, teplo, minimum srážek a složení půdy dávají vzniknout elegantním vínům s výraznou vůní.

 • Benátsko (Veneto)

  Vína z italského Veneto v MAKRO

  Benátsko patří k nejproduktivnějším vinařským oblastem a nabízí pestrou škálu vín rozličných stylů.