Benátsko patří k nejproduktivnějším vinařským oblastem Itálie. Vinařské oblasti regionu se táhnou od Gardského jezera podél předhůří Alp až k Benátskému zálivu a k hranici Friuli. Z přibližně čtyřiceti pěstovaných odrůd se vyrobí kolem devíti milionů hektolitrů vína, přičemž čtvrtina tohoto množství má status D.O.C. Mezi nejvýznamější apelace patří Valpolicella, Amarone della Valpolicella, Bardolino, Prosecco, Soave a Recioto di Soave.

Více o Benátsku

 • Bílá vína

  Z hlediska množství je nejvýznamnějším benátským vínem Soave, které se připravuje z bílé odrůdy Garganega s podíly Chardonnay, Pinotu bianco či Trebbiana.

 • Červená vína

  K typickým modrým odrůdám pěstovaným na benátských vinicích patří Corvina, Molinara a Rondinella, jež se používají při výrobě vín Valpolicella, Amarone či Bardolino.

 • Přírodní podmínky

  Vinice ve svažitých polohách jsou orientovány na jih a Alpami jsou chráněny před studenými severními větry. Složení půdy je komplexní se značným podílem štěrku, písku a jílu.

Služby pro vás

Vinotéky MAKRO jsou vedeny zkušenými sommeliery, kteří vám doporučí nejen samotná vína, ale i vhodné kombinace s pokrmy. Majitelům gastronomických provozů také pomohou se sestavením a realizací vinného lístku. Pravidelně pořádáme ochutnávky, během nichž máte možnost se seznámit se zajímavými víny z našeho sortimentu.


Další vinařské oblasti a vína

 • Côtes du Rhone

  Côtes du Rhone

  Rozlehlá oblast podél řeky Rhony poskytuje pestrou škálu vín rozličných charakteristik a stylů.

 • Sicílie (Sicily)

  Sicílie

  Slunce, teplo, minimum srážek a složení půdy dávají vzniknout elegantním vínům s výraznou vůní.

 • Mikulovská podoblast

  Mikulovská podoblast

  Excelentní vína z mikroregionu Pálava patří k chloubám moravského vinařství.

 • Italská šumivá vína

  Itálie

  Italským šumivým vínům dominuje Prosecco vyrobené z bílých hroznů odrůdy Glera.