Piemonte je druhým největším vinařským regionem v Itálii. Zahrnuje podhůří Alp, pohoří Langhe a Monferrato a četná údolí přítoků Pádu, nejdelší italské řeky. Oblast se dělí na pět podoblastí – Langhe, Monferrato, Coste della Sesia, Canavese a Colline Novarese. V piemontské produkci převažují červená vína, z nichž nejznámější jsou Barolo a Barbaresco. Mezi bílými víny se oblibě těší zejména Gavi, vysoké kvality dosahuje také šumivé víno Asti.

Více o Piemonte

 • Bílá vína

  Nejvýznamnější bílou odrůdou je Cortese, jež je základem pro populární víno Gavi. Na piemontských vinicích se dále pěstuje Moscato a Chardonnay.

 • Červená vína

  Nejslavnější červená vína z Piemontu se vyrábějí z odrůdy Nebbiolo a Barbera, k vedlejším odrůdám se řadí například Bonarda či Vespolina.

 • Přírodní podmínky

  Podnebí je ovlivněno severozápadním pásmem Alp a Apeninami. V létě je velmi teplo a zimy jsou téměř kontinentálně chladné, což velmi příznivě působí na pěstování vinné révy.

Služby pro vás

Vinotéky MAKRO jsou vedeny zkušenými sommeliery, kteří vám doporučí nejen samotná vína, ale i vhodné kombinace s pokrmy. Majitelům gastronomických provozů také pomohou se sestavením a realizací vinného lístku. Pravidelně pořádáme ochutnávky, během nichž máte možnost se seznámit se zajímavými víny z našeho sortimentu.


Další vinařské oblasti a vína

 • Sicílie (Sicily)

  Sicílie

  Slunce, teplo, minimum srážek a složení půdy dávají vzniknout elegantním vínům s výraznou vůní.

 • Burgundsko (Bourgogne)

  Vína z Bourgogne v MAKRO

  Burgundsko se pyšní víny zvučných jmen vyráběnými především z odrůd Chardonnay a Pinot Noir.

 • Znojemská podoblast

  Vína ze Znojemské podoblasti

  Za nezaměnitelnou kořenitou chuť a plnost vděčí zdejší vína ideálním klimatickým podmínkám.

 • Francouzská šumivá vína

  Francouzská šumivá vína

  Region Champagne je domovem nejlepších a nejušlechtilejších šumivých vín na světě.