Toskánsko je srdcem italského vinohradnictví a současně domovem nové vlny talentovaných vinařů a kreativních enologů. Spolu s regionem Piemonte tvoří základy, na nichž je postavena pověst italských vín – právě z toskánských vinic pocházejí proslulá italská červená vína Chianti a Brunello. Mezi známá vinařská střediska regionu patří například Montepulciano, Montalcino, San Gimignano, Chianti či Siena.

Více o Toskánsku

 • Bílá vína

  V produkci bílých vín dominují odrůdy Malvasio a Trebbiano, na toskánských vinicích se pěstuje také Chardonnay, Pinot bianco, Roussanne, Sauvignon blanc či Sémillon.

 • Červená vína

  Základní modrou odrůdou je Sangiovese, z níž se vyrábějí slavná vína Chianti a Brunello. K vedlejším odrůdám se řadí Cabernet Sauvignon, Aglianico, Barbera či Canaiolo.

 • Přírodní podmínky

  V charakteru toskánských vín se odráží poloha mezi Tyrhénským mořem a Apeninským pohořím, nízké srážky a vysoké letní teploty. Půda je komplexní s převahou štěrku, vápence či jílu.

Služby pro vás

Vinotéky MAKRO jsou vedeny zkušenými sommeliery, kteří vám doporučí nejen samotná vína, ale i vhodné kombinace s pokrmy. Majitelům gastronomických provozů také pomohou se sestavením a realizací vinného lístku. Pravidelně pořádáme ochutnávky, během nichž máte možnost se seznámit se zajímavými víny z našeho sortimentu.


Další vinařské oblasti a vína

 • Bordeaux

  Bordeaux

  Největší a nejúspěšnější apelace Francie je symbolem velkých vín a vzorem pro celý vinařský svět.

 • Mikulovská podoblast

  Mikulovská podoblast

  Excelentní vína z mikroregionu Pálava patří k chloubám moravského vinařství.

 • Benátsko (Veneto)

  Vína z italského Veneto v MAKRO

  Benátsko patří k nejproduktivnějším vinařským oblastem a nabízí pestrou škálu vín rozličných stylů.

 • Italská šumivá vína

  Itálie

  Italským šumivým vínům dominuje Prosecco vyrobené z bílých hroznů odrůdy Glera.