Rozlehlá Slovácká podoblast leží na jihovýchodě Moravy na hranicích se Slovenskem a Rakouskem a zahrnuje 4 310 hektarů vinic, 117 vinařských obcí, 238 viničních tratí a více než 9 200 pěstitelů. Je složena z šesti menších oblastí – Uherskohradišťské, Bzenecké, Strážnické, Kyjovské, Mutěnické a Podluží. Různorodé klimatické podmínky, které tuto oblast charakterizují, ovlivňují pestrou skladbu odrůd a dávají vzniknout výrazným vínům. Významným vinařským centrem jsou Mutěnice, v nichž se nachází Výzkumná vinařská stanice, a také Polešovice, kde byla vyšlechtěna původní domácí odrůda Muškát moravský.

Více o Slovácké podoblasti

 • Bílá vína

  Ve zdejším regionu se dobře daří odrůdám Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Müller Thurgau a Muškát moravský.

 • Červená vína

  Z modrých odrůd převažují zejména Frankovka, Modrý Portugal a Zweigeltrebe, daří se zde také tuzemské odrůdě Cabernet Moravia.

 • Přírodní podmínky

  V jižní části působí chladné severovýchodní větry, intenzitu letních teplot však stupňuje nízká nadmořská výška a lehká půda, díky čemuž mají zdejší vína výrazný odrůdový charakter.

Služby pro vás

Vinotéky MAKRO jsou vedeny zkušenými sommeliery, kteří vám doporučí nejen samotná vína, ale i vhodné kombinace s pokrmy. Majitelům gastronomických provozů také pomohou se sestavením a realizací vinného lístku. Pravidelně pořádáme ochutnávky, během nichž máte možnost se seznámit se zajímavými víny z našeho sortimentu.


Další vinařské oblasti a vína

 • Alsasko (Alsace)

  Alsasko

  Alsasko leží v severovýchodním výběžku Francie a zdejší produkci dominuje bílé víno.

 • Toskánsko (Toscana)

  Toskánsko

  Toskánsko je srdcem italského vinohradnictví a domovem nové vlny talentovaných vinařů.

 • Mikulovská podoblast

  Mikulovská podoblast

  Excelentní vína z mikroregionu Pálava patří k chloubám moravského vinařství.

 • Velkopavlovická podoblast

  Velkopavlovická podoblast

  Historie pěstování vinné révy v tomto kraji sahá až do období Velkomoravské říše.