Velkopavlovická vinařská podoblast zahrnuje 4 743 hektarů vinic, 75 vinařských obcí, 321 viničních tratí a více než 9 000 pěstitelů. Krajina s členitým reliéfem patří k nejslunnějším a nejteplejším místům České republiky. Severně od největší vinařské obce Velké Bílovice stoupá do kopců Hustopečské pahorkatiny a v úrodných rovinách klesá až k Brnu. Díky ideální poloze a příznivým klimatickým i půdním podmínkám se zde vinná réva pěstuje již od dob Velkomoravské říše. Významným historickým vinařským centrem podoblasti jsou Čejkovice s gotickou tvrzí a rozsáhlým sklepením, které zde vybudovali Templáři v roce 1232.

Tipy ze sortimentu


Více o Velkopavlovické podoblasti

 • Bílá vína

  Bílé odrůdy reprezentuje především Veltlínské zelené, Rulandské šedé, dále Muškát moravský, Müller Thurgau, Pálava či Tramín červený.

 • Červená vína

  Vysoké kvality dosahují odrůdy Modrý Portugal, Frankovka, Cabernet Moravia, André, Neronet či Svatovavřinecké.

 • Přírodní podmínky

  Zdejší viniční svahy mají jihozápadní a jižní orientaci a na podzim jsou omývány teplými fénickými větry, které urychlují zrání hroznů.

Služby pro vás

Vinotéky MAKRO jsou vedeny zkušenými sommeliery, kteří vám doporučí nejen samotná vína, ale i vhodné kombinace s pokrmy. Majitelům gastronomických provozů také pomohou se sestavením a realizací vinného lístku. Pravidelně pořádáme ochutnávky, během nichž máte možnost se seznámit se zajímavými víny z našeho sortimentu.


Další vinařské oblasti a vína

 • Côtes du Rhone

  Côtes du Rhone

  Rozlehlá oblast podél řeky Rhony poskytuje pestrou škálu vín rozličných charakteristik a stylů.

 • Sicílie (Sicily)

  Sicílie

  Slunce, teplo, minimum srážek a složení půdy dávají vzniknout elegantním vínům s výraznou vůní.

 • Mikulovská podoblast

  Mikulovská podoblast

  Excelentní vína z mikroregionu Pálava patří k chloubám moravského vinařství.

 • Italská šumivá vína

  Itálie

  Italským šumivým vínům dominuje Prosecco vyrobené z bílých hroznů odrůdy Glera.