Na jihozápadě Moravské vinařské oblasti leží rozlehlá Znojemská podoblast, která zahrnuje 3 162 hektarů vinic, 90 vinařských obcí, 215 viničních tratí a zhruba 1 385 pěstitelů. Díky ideálním klimatickým podmínkám dává vzniknout chuťově plným a svěžím aromatickým bílým vínům. Pro odrůdy Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský a Sauvignon získala Znojemská podoblast jako první certifikát VOC (vína originální certifikace) – vína nesoucí toto označení jsou vyrobena předem dohodnutým postupem, který schvalují členové sdružení VOC dané oblasti, z odrůd typických pro daný vinařský region a z hroznů pocházejích pouze z pečlivě vybraných vinařských tratí.

Tipy ze sortimentu


Více o Znojemské podoblasti

 • Bílá vína

  Místní bílá vína reprezentuje řada odrůd, například Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Pálava, Rulandské šedé, Rulandské bílé, Chardonnay, Sauvignon či Müller Thurgau.

 • Červená vína

  Z modrých odrůd pěstovaných ve zdejším regionu převažuje Svatovavřinecké, vysoké kvality dosahuje také Frankovka, Rulandské modré, Cabernet Sauvignon či Cabernet Moravia.

 • Přírodní podmínky

  Studené větry z Českomoravské vrchoviny se spolu s termoregulačním vlivem řek Dyje, Jevišovky a Jihlavy odrážejí v nezaměnitelné kořenité chuti a plnosti zdejších vín.

Služby pro vás

Vinotéky MAKRO jsou vedeny zkušenými sommeliery, kteří vám doporučí nejen samotná vína, ale i vhodné kombinace s pokrmy. Majitelům gastronomických provozů také pomohou se sestavením a realizací vinného lístku. Pravidelně pořádáme ochutnávky, během nichž máte možnost se seznámit se zajímavými víny z našeho sortimentu.
Další vinařské oblasti a vína

 • Mikulovská podoblast

  Mikulovská podoblast

  Excelentní vína z mikroregionu Pálava patří k chloubám moravského vinařství.

 • Alsasko (Alsace)

  Alsasko

  Alsasko leží v severovýchodním výběžku Francie a zdejší produkci dominuje bílé víno.

 • Piemont (Piemonte)

  Piemonte

  V charakteru piemontských vín se odráží jedinečné podnebí ovlivněné přilehlými horami.

 • Francouzská šumivá vína

  Francouzská šumivá vína

  Region Champagne je domovem nejlepších a nejušlechtilejších šumivých vín na světě.