VÍNO ROKU 2017

VÍNO ROKU 2017 Vybráno someliéry společnosti METRO za nejlepší volbu na váš stůl pro rok 2017.


VÍNO ROKU: VOLBA ODBORNÍKŮ

Odborníci na víno ze společnosti METRO každý rok pečlivě vybírají jedno z nejlepších vinařství na světě, aby stvořilo Víno roku. Partnerem pro rok 2017 je Les Domaines Rollan de By, oceňovaná značka z Bordeaux proslulá svým klasickým stylem, fantastickou kvalitou a inovativními metodami. Společnosti METRO a Les Domaines Rollan de By společně vytvořily Víno roku 2017: Le Bordeaux de By.

bernard
Bernard Filio de Raimond
Director Global Wine Management
METRO/makro
jean-guyon
Jean Guyon
Owner
Les Domaines Rollan de By
philippe-bappel
Philippe Bappel
Winemaker
Le Bordeaux de By

PROCES VÝBĚRU

Nejzkušenější odborníci na víno ze společnosti METRO každý rok hledají Víno roku, které by vyhovělo nejpřísnějším požadavkům společnosti METRO na kvalitu, chuť, cenu a udržitelnost. Níže je uveden postup výběru Vína roku.

Víno roku

LES DOMAINES ROLLAN DE BY: SPOJENÍ TRADICE A MODERNY

les-domaines-rollan-de-by

Vinařství Les Domaines Rollan de By má moderní kořeny v jednom nejstarších francouzských vinařských regionů: Bordeaux na jihozápadě Francie. Terroir Bordeaux, který je ovlivňován nedalekým Atlantským oceánem a řekou Gironde, je tvořen vápencovými, jílovitými a písčitými půdami skýtajícími mimořádně dobré podmínky pro pěstování vinné révy. Vinařství Les Domaines Rollan de By nabízí prvotřídní vína z regionu Médoc, ležícího v kraji Bordeaux. Majitel Jean Guyon si v roce 1989 vybudováním vinice splnil svůj životní sen a dnes vyrábí na ploše přibližně 200 hektarů kolem milionu lahví ročně. Víno roku 2017 Le Bordeaux de By má jedinečný charakter a vyrábí se za pomoci nejtradičnějších vinařských metod kraje Bordeaux.


OBJEVTE BORDEAUX

BORDEAUX: KLASIKA MÁ VŽDYCKY STYL

le-bordeaux

Bordeaux je klasický region, který znovu přišel do módy. Se svou staletou vinařskou tradicí je kraj Bordeaux na jihozápadě Francie domovem nejproslulejších vinařství na světě.

OBJEVTE BORDEAUX