Zdravé potraviny

Zdravé potraviny


Logo CEFF – POTRAVINY BEZ ZBYTEČNÉ CHEMIE najdete pouze na potravinách, které neobsahují nejvíce sledované přídatné látky (Éčka), mezi které patří konzervanty, umělá barviva, sladidla a glutamát. Tyto látky jsou pro náš organismus zátěží, lidské tělo je nepotřebuje, pouze je toleruje a neumí je zpracovat. U citlivějších jedinců mohou způsobovat zdravotní obtíže.
Logo hledejte na přední nebo zadní straně obalu potravin, potravinových doplňků a potravin pro zvířata. V některých obchodech jsou potraviny značeny u regálů, v letácích či pultech. Potravin, které nesou toto onačení je stále více, podívejte se na www.potravinybezchemie.cz.
 
Potraviny bez zbytečné chemie jsou silně doporučovány hlavně dětem, těhotným ženám a citlivým jedincům. Všem, kdo vyznává zdravý životní styl a pečuje o své zdraví a zdraví svých blízkých. Proto se CEFF zapojil do celostátního projektu Chutně a zdravě (www.pestrastrava.cz), jehož generálním partnerem je MAKRO Cash & Carry ČR. Primárním cílem projektu je zařadit zdravé potraviny a pokrmy do školních jídelen, kantýn a bufetů a trvale změnit stravovací návyky dětí.

Potraviny bez zbytečné chemie neobsahují:

  • Konzervanty
  • Umělá barviva
  • Umělá sladidla
  • Glutamáty

Seznam produktů, které nabízíme v sortimentu MAKRO: