Cibulová zelenina má své pevné místo v gastronomii už celá tisíciletí, česnek a cibule patří k nejstarším kulturním rostlinám vůbec. Nezaměnitelná chuť a typické aroma se uplatňuje ve všech typech pokrmů studené i teplé kuchyně. Nespornou kvalitou této zeleniny je také vysoký obsah cenných látek – vitaminů, bílkovin, minerálních látek a stopových prvků.

Oblíbená cibulová zelenina

 • Cibule

  Cibule v MAKRO

  Cibule patří mezi nejvyužívanější druhy zeleniny, ceněna je pro svou chuť, vůni i léčivé účinky.

 • Šalotka

  Šalotka v MAKRO

  Nejjemnější druh cibule zahrnuje řadu poddruhů a je oblíbenou ingrediencí vyšší gastronomie.

 • Česnek

  Česnek

  Aromatický česnek je oblíbenou ingrediencí ve všech světových kuchyních.

 • Pór

  Pór v MAKRO

  Dlouhé ploché listy s výraznou chutí se hodí k vaření, dušení či zapékání, konzumují se i syrové.


Tipy z našeho sortimentu

 • Cibule žlutá IGP “Všestary”

  Cibule žlutá IGP “Všestary”

  V sezoně nabízíme tuzemskou cibuli s chráněným označením původu, která je unikátní svou nutriční vyvážeností a absencí škodlivin.

 • Cibule žlutá “Grano”

  Cibule žlutá “Grano”

  Speciální španělská odrůda se vyznačuje plnou, sladce ostrou chutí a hodí se k všestrannému kulinářskému využití.

  Více o produktu

 • Česnek černý

  Česnek černý v MAKRO

  Stroužky česneku, jež procházejí speciálním procesem fermentace, mají nasládlou a méně štiplavou chuť. Oblíbené jsou zejména v asijské kuchyni.

 • Česnek uzený

  Česnek uzený v MAKRO

  Paličky česneku získávají během uzení jemné kouřové aroma a lehce hnědé zbarvení. Výborně se uplatní v polévkách a v kombinaci s masem či zeleninou.Více o cibulové zelenině

 • Další druhy

  Do kategorie cibulové zeleniny se řadí také pažitka, jež se používá jako bylinka k dochucení předkrmů, pomazánek či nádivek. Značné pozornosti se v posledních letech dostává medvědímu česneku – jeho aromatické listy se používají jako koření, krátce orestované a ochucené solí a máslem se uplatní jako alternativa dušeného špenátu.

 • Lokální i z dovozu

  V MAKRO dlouhodobě spolupracujeme s tuzemskými farmáři – díky tomu naleznete v našem sortimentu lokální a sezonní odrůdy zeleniny. Vybrané druhy dovážíme ze Španělska, Holandska, Itálie, Německa, Řecka, Polska či Slovenska a naši kolegové v zahraničí vyhledávají nejvhodnější prověřené zdroje přímo u producentů.

 • Zpracovaná zelenina

  V sortimentu cibulové zeleniny jsou pro vás připravena praktická balení v kartonech, která jsou vhodná pro široké spektrum podnikání. Hmotnost obsahu se liší podle druhu zboží a vždy dbáme na perfektní třídění dle kalibrů. Dále nabízíme úpravy vhodné k okamžitému použití, např. sekaný česnek, česnekovou pastu či pyré z medvědího česneku.

Garance kvality

Veškerý sortiment zeleniny prochází přísnou kontrolou, která začíná pečlivým výběrem producenta či dodavatele. Kvalita všech nabízených druhů se důkladně kontroluje na platformě Hortim v Brně. Každé dodávce nového zboží věnují naši pracovníci maximální pozornost. V první řadě se zaměřují na dodržení teplotního řetězce během přepravy a také na stav obalů a etiket. Dalším krokem je kontrola parametrů jednotlivých kusů zeleniny – velikosti plodu, teploty na povrchu či uvnitř a také přítomnosti plísní a škůdců. Pečlivě zkontrolovaná zelenina bez jakýchkoli vad se následně distribuuje do jednotlivých prodejen.