V MAKRO naleznete pestrou nabídku čerstvé plodové zeleniny od prověřených pěstitelů. Vybírat můžete z rozličných odrůd rajčat, paprik, tykví i melounů. V segmentu rajčat je náš sortiment dokonce nejširší na českém trhu – nabízíme 25 různých druhů, včetně známé italské odrůdy Pachino. Nabídku zeleniny průběžně upravujeme a doplňujeme podle aktuální sezony, aby si naši zákazníci mohli dopřát to nejlepší, co dané roční období nabízí.

Oblíbená plodová zelenina

 • Rajčata

  Rajčata v MAKRO

  Nepřeberné množství odrůd rajčat nabízí široké využití ve studené i teplé kuchyni.

 • Melouny

  Melouny v MAKRO

  Vodní a cukrové melouny mají řadu odrůd, jež se liší vzhledem i chutí.

 • Papriky

  Papriky v MAKRO

  Barevné sladké papriky se nejčastěji využívají do salátů, pálivé odrůdy jsou skvělým kořením.

 • Tykve

  Tykve v MAKRO

  Hokkaido a máslová dýně patří mezi kulinářsky nejvyužívanější druhy tykví.


Tipy z našeho sortimentu

 • Chilli Scorpion

  Chilli Scorpion v MAKRO

  Nejpálivější chilli papričku na světě ocení zejména příznivci velmi ostrých pokrmů.

 • Dýně muškátová

  Dýně muškátová

  Aromatická dýně se hodí pro přípravu polévek či orientálních pokrmů, pečená se uplatní jako příloha.

  Více o produktuVíce o plodové zelenině

 • Lokální i z dovozu

  V MAKRO dlouhodobě spolupracujeme s tuzemskými farmáři, a díky tomu najdete v našem sortimentu lokální a sezonní odrůdy zeleniny. Vybrané druhy dovážíme také ze Španělska, Holandska, Itálie, Německa, Řecka, Polska či Slovenska a naši kolegové v zahraničí vyhledávají nejvhodnější prověřené zdroje přímo u producentů.

 • Zpracovaná zelenina

  Sortiment zeleniny jsme rozšířili o praktická balení v kartonech střední velikosti, která jsou vhodná pro široké spektrum podnikání. Hmotnost obsahu se liší v závislosti na druhu zboží a vždy dbáme na perfektní třídění dle kalibrů. V nabídce naleznete také zpracovanou zeleninu vhodnou k okamžitému použití, např. grilované cukety, papriky či lilek.

 • Další druhy

  Součástí sortimentu plodové zeleniny jsou vedle zmíněných druhů také salátové okurky (hadovky), krátké okurky, cukety či lilky. Podle vlastních preferencí můžete nakoupit zeleninu po jednotlivých kusech, připravena jsou pro vás i praktická balení v kartonech o hmotnosti 5 či 6 kg podle vybraného druhu.

Garance kvality

Veškerý sortiment zeleniny prochází přísnou kontrolou, která začíná pečlivým výběrem producenta či dodavatele. Kvalita všech nabízených druhů se důkladně kontroluje na platformě Hortim v Brně. Každé dodávce nového zboží věnují naši pracovníci maximální pozornost. V první řadě se zaměřují na dodržení teplotního řetězce během přepravy a také na stav obalů a etiket. Dalším krokem je kontrola parametrů jednotlivých kusů zeleniny – velikosti plodu, teploty na povrchu či uvnitř a také přítomnosti plísní a škůdců. Pečlivě zkontrolovaná zelenina bez jakýchkoli vad se následně distribuuje do jednotlivých prodejen.