Školní jídelny

Zdravě a chutně ve školách

Pokud budete mít dotazy nebo potřebujete další informace, kontaktujte, prosím, zákaznického managera Davida Karlíka na emailové adrese: david.karlik@makro.cz.


První školní bufet podle "pamlskové vyhlášky"
Ve školním bufetu v Kostelci nad Černými lesy už děti nakupují podle „pamlskové vyhlášky“
 
12. ledna 2017  v 7:30 hod otevřeli v ZŠ Kostelec nad Černými Lesy první školní bufet v České republice, který nabízí plnohodnotný sortiment dle pamlskové vyhlášky a je z 95% ze sortimentu dostupného v MAKRO.

Slavnostního otevření se mimo dětí účastnil také starosta obec Kostelec, zástupkyně Ministerstva hygieny, zástupci Asociace školních jídelen, zástupce školské rady.
 
Nově vybavený školní bufet v Kostelci může dalším školám sloužit jako vzor. Velkoobchod MAKRO pro něj připravil detailní manuál s výživově vhodným sortimentem, který splňuje podmínky vyhlášky. Do nového zásobení bufetu se také zapojili výživoví odborníci ze společnosti CEFF (Potraviny bez zbytečné chemie). Ta dlouhodobě usiluje o kvalitní stravování dětí ve školách. Z polic bufetu zmizely sladké tyčinky, slané brambůrky i slazené nápoje či nápoje obsahující umělá sladidla. A nahradily je ovoce, zelenina, jogurty, sýry nebo čerstvě připravené zdravé svačinky.

„Nabízíme řešení školním kantýnám, které si nevědí rady s vhodným sortimentem. Spolu s projektem Zdravá kantýna přicházíme s komplexní nabídkou, která odpovídá vyhlášce a je i pro děti zajímavá. Zároveň připravujeme v naší kuchařské MAKRO Akademii speciální kurz na toto téma,“ přibližuje smysl projektu Miroslav Formánek, odborník na školní stravování MAKRO ČR.

Celá tisková zpráva zde.


Bufet
Bufet
Bufet
Bufet
Bufet
Bufet