MAKRO ČR představuje řešení pro zajištění bezpečných vánočních nákupů

Síť velkoobchodů MAKRO Cash & Carry ČR se připravuje na období vánoční nákupní špičky a představuje nové služby, které mají zajistit bezpečné a zároveň pohodlné nákupy. Cílem těchto aktivit je eliminovat dobu, kterou musí zákazník strávit na prodejně, zamezit tvorbě front u pokladen či poskytnout možnost téměř bezkontaktního nákupu.

Vánoční období je každoročně velmi hektické. Abychom se vyhnuli dlouhým frontám a velkému hromadění osob na jednom místě, rozhodli jsme se letos našim zákazníkům nabídnout nové služby, které mají urychlit a zjednodušit jejich nákup a zajistit jim co nejbezpečnější prostředí. Věříme, že zákazníci tyto nové možnosti uvítají,“ komentuje nově představené služby Romana Nýdrle, manažerka komunikace MAKRO ČR.

Jednou z nich je možnost tzv. předobjednávky čerstvých ryb, jejichž prodej se v předvánočním čase zvyšuje. Celý proces funguje jednoduše. Při vstupu do prodejny si zákazník u pověřeného zaměstnance objedná vybranou rybu, následně dostane číslo a může pokračovat v nákupu. Svou objednávku si po zhruba dvaceti minutách vyzvedne na určeném výdejním místě.

V prodejnách MAKRO ČR bude také nově fungovat řešení Q-Booster, které pomůže zamezit tvorbě dlouhých front u pokladen. Zákazník s maximálně 20 položkami může využít asistence pracovníka prodejny, který zboží naskenuje a odešle k pokladně, kde jej zákazník pouze zaplatí. Toto řešení urychluje odbavení zákazníků, šetří jejich čas a snižuje dobu, kterou zákazník tráví v prodejně.

Zákazníkům s většími nákupy je doporučeno využívat mobilní aplikaci MAKRO Scan, která funguje na všech třech prodejnách v Praze, dále pak v Ostravě, Českých Budějovicích, Brně, Plzni a Hradci Králové. V tomto případě si zboží v košíku zákazník skenuje sám prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu. Může však využít asistenci pracovníků prodejny, jejichž počet bude v období vánoční špičky posílen o zaměstnance z centrály společnosti.

Vedle těchto řešení ve všech prodejnách MAKRO po celé České republice nově funguje také služba Klikni a vyzvedni, díky které nemusí zákazník za účelem nákupu vůbec vstupovat do prodejny. Nákup provede přes online platformu a zboží si poté vyzvedne přes výdejní okno. Toto řešení tak poskytuje téměř bezkontaktní možnost nákupu.

Zákazníci nepřijdou ani o svou oblíbenou akci „kapr a sekt“, která potrvá od soboty 19. prosince do úterý 22. prosince. Během ní každý, kdo nakoupí v hodnotě nad 2 999 Kč bez DPH, získá vánočního kapra za 5 Kč bez DPH a lahev Bohemia Sekt Brut za 5 Kč bez DPH.

V celé velkoobchodní síti MAKRO monitoruje počet osob uvnitř obchodu tak, aby bylo v souladu s vládními opatřeními. Vzhledem k velké rozloze prodejen a odlišné struktuře zákazníků, kteří nakupují v různou denní dobu, nedochází k omezení vstupu.

***

METRO je mezinárodní lídr, který se specializuje na velkoobchodní a maloobchodní prodej potravin. Společnost je zastoupená v 35 zemích a celosvětově zaměstnává 150 000 lidí. Ve finanční roce 2015/16 METRO dosáhlo prodejů ve výši 37 mld. EUR. Zaměřuje se na poskytování služeb odpovídajících specifickým potřebám velkoobchodních i maloobchodních zákazníků, a to na regionální i mezinárodní úrovni. Prostřednictvím svých obchodních značek METRO Cash & Carry, Real, služeb přímé distribuce a digitálních iniciativ METRO nastavuje standardy pro budoucnost: orientace na zákazníka, digitální řešení a udržitelné podnikání. Více informací naleznete na www.metroag.de

METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 25 zemích, kde provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů a zaměstnává 100.000 lidí.

Pro více informací kontaktujte:

 

Kateřina Čajanková

FleishmanHillard
tel.: +420 774 105 612

e-mail: cajankova@fleishman.com

 

Romana Nýdrle

Manažerka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112

e-mail: romana.nydrle@makro.cz

 

www.makro.cz

www.facebook.com/makro.cz

www.twitter.com/makrocr

 Kontakt:


Romana Nýdrle
Head of Corporate Communications
MAKRO Cash & Carry CR s.r.o.
Tel.: +420 251 111 521
Fax: +420 251 111 150
romana.nydrle@makro.cz

 Romana Nýdrle

> Tisková zpráva ke stažení