Sázíme budoucnost - hlasování o grant na výsadbu stromů, do kterého se zapojil historicky největší počet projektů, skončilo

4. srpna 2021

"Stromy místo letáků" vyrostou v tornádem zasažených Mikulčicích. 

Síť velkoobchodů MAKRO Cash & Carry ČR je i letos partnerem iniciativy Sázíme budoucnost Nadace Partnerství, které každoročně přispívá na výsadbu stromů ve volné krajině i na jejím rozhraní. Do letošního veřejného online hlasování o grant se přihlásilo 35 projektů, což je nejvyšší účast v historii. Absolutním vítězem s 2667 hlasy se stal projekt „Stromy napříč lány“ přihlášený regionálním centrem Hnutí Brontosaurus Podluží.

To ve spolupráci s obcí Mikulčice a místními obyvateli připravilo návrh na výsadbu ovocného stromořadí sestávajícího ze 45 stromů, které propojí obce Mikulčice a břeh Kyjovky.„Výsadba zpestří polní krajinu a přispěje k její udržitelnosti, poskytne také úkryt živočichům. Místním lidem nabídne možnost procházek od obce k řece a v budoucnu i příležitost nasbírat si ovoce. A také jim dá šanci zapojit se do péče o své okolí,” popsali projekt jeho autoři.

Výsadba proběhne na podzim, přesný termín bude oznámen v září.

“Z rekordního počtu zapojených projektů máme velkou radost. Vnímáme to jako důkaz, že iniciativa Sázíme budoucnost ve společnosti rezonuje a je o ni stále větší zájem. Je to pro nás velké povzbuzení, ale bereme to i jako závazek nadále tuto energii smysluplně rozvíjet. To, že část prostředků poputuje do oblasti zasažené tornádem je pro nás klíčové. Stromy a zeleň teď v regionu citelně chybí a pokud ji neobnovíme tento podzim, příští rok bude na Hodonínsku a Břeclavsku připomínat Saharu. Z toho důvodu jsme v Nadaci Partnerství založili i veřejnou sbírku a pracujeme na plánu dlouhodobé obnovy jižní Moravy,” řekla za Nadaci Partnerství Anna Poledňáková, PR manažerka iniciativy Sázíme budoucnost.

Na druhém místě se umístil projekt „Za papír sázíme stromy - Zdislava 2021“ s 736 hlasy, který do hlasování přihlásilo sdružení Lemniskáta - život bez bariér, o.p.s. a pomyslnou bronzovou medaili za 668 hlasů si odnesl návrh „Revitalizace bývalé skládky ve Štěpánkovicích“, jejímž autorem je Sázíme stromy, z.ú.

„Stromy místo letáků“ jsou již dvanáct let společným projektem MAKRO Cash & Carry ČR a Nadace Partnerství. Usiluje opopularizaci přechodu od papírových k elektronickým letákům. Za každého zákazníka, který se přihlásí k odběru elektronického namísto tištěného letáku, makro přispěje nadaci 20 korun na výsadbu stromů. Od roku 2010 tak makro přerozdělilo již více než 1 600 000,- korun mezi celkem 72 projektů přihlášených do grantů Nadace Partnerství, díky čemuž bylo vysázeno 3137 stromů a keřů.

„Letošní ročník trhal rekordy nejen v počtu projektů, které do něj byly přihlášeny, ale také v počtu hlasujících. Děkujeme všem zúčastěným a gratulujeme vítěznému projektu z Mikulčic. Jsme rádi, že tato pozitivní zpráva putuje právě do oblasti potýkající se stále ještě s důsledky nedávného ničivého zásahu tornáda a pevně věříme, že grant autorům projektu udělá stejnou radost jako nám,“ hodnotí letošní ročníkMartin Čivrný, manažer udržitelnosti, MAKRO Cash & Carry ČR, které bylo mezi prvními velkými firmami, které šly oblastem zasaženým tornádem okamžitě také na pomoc. Hned druhý den poté, co se tento ničivý živel Moravou prohnal, expedovalo makro do postižených oblastí suroviny v hodnotě čtvrt miliónu, z kterých jejich gastro partneři připravovali jídlo pro pomáhající hasiče, řemeslníky i dobrovolníky. Více než na globální pomoc se ale společnost zaměřila na adresnou pomoc jednotlivcům, kteří se z minuty na minutu ocitli bez živnosti či střechy nad hlavou a bez vyhlídky na pomoc. Jedním z takových byl provozovatel prodejny s potravinami „Můj obchod“ v Moravské nové vsi. Neuplynulo ještě ani půl roku ode dne, kdy prodejnu zakoupil, zrenovoval, vybavil sortimentem a otevřel, když se nad jeho obchodem přehnalo tornádo, odneslo mu střechu a rozmetalo vybavení prodejny na kusy. „Když jsme se jeho příběh dozvěděli, neváhali jsme ani minutu a pustili se do obnovy jeho prodejny,“ dodává Martin Čivrný za makro, které majiteli obchodu zajistilo kompletní „potornádový“ servis - zajistilo statika, zaplatilo novou střechu, vybavení obchodu i jeho rebranding.

METRO, mezinárodní velkoobchodní lídr, se specializuje na prodej potravinářského a nepotravinářského sortimentu. Zaměřuje se na potřeby hotelů, restaurací a stravovacích zařízení (HoReCa) i nezávislých obchodníků. METRO má po celém světě 16 milionů zákazníků, kteří si mohou vybrat, zda budou zboží nakupovat v jednom z velkoformátových obchodů nebo online. Při objednávce zboží online si mohou své nákupy vyzvednout v obchodě nebo nechat doručit. METRO využívá digitálních řešení, čímž podporuje konkurenceschopnost podnikatelů a přispívá tak ke kulturní rozmanitosti v oblasti pohostinství a maloobchodu. Klíčovým pilířem podnikání společnosti METRO je udržitelnost, kde podle indexu Dow Jones zastupuje pozici evropského lídra.

METRO/makro je zastoupeno ve 34 zemích a celosvětově zaměstnává více než 97 000 lidí. Ve finančním roce 2019/20 dosáhla společnost Metro obratu 25,6 miliardy EUR. Více informací naleznete na www.metroag.de


Pro více informací kontaktujte:

Kateřina Dědková
FleishmanHillard
tel.: +420 724 444 539
e-mail: dedkova@fleishman.com

Romana Nýdrle
Manažerka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz

www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr

Tisková zpráva ke stažení
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky