Stromy místo letáků

Stromy místo letáků

Stromy místo letáků

Češi jsou milovníky letákových akcí. Týdně je rozneseno až 20 milionů letáků. Takové množství spotřebovaného papíru má negativní dopad na naše životní prostředí. Nejen proto se v makro snažíme co nejvíce snižovat distribuci letáků. Během pěti let se podařilo snížit množství tištěných letáků v adresné distribuci o 36 % z celkového počtu balíčků, také jsme zredukovali spotřebu papíru o přibližně dvě třetiny z původního objemu 1 848 tun na 651 tun. Zájem o tištěné letáky v makro snižujeme jejich digitalizací a dostupností na webu makro. Zákazníci mohou rovněž využít mobilní aplikaci Moje makro, kde mají vždy k dispozici kompletní přehled aktuálních akcí a slev.

Návrat stromů do krajiny

Již dvanáct let spolupracujeme s Nadací Partnerství na projektu Stromy místo letáků, který přispívá na výsadbu stromů ve volné krajině i na jejím rozhraní. Podpora výsadeb stromů i keřů je potřebná nejen z estetického hlediska, ale hlavně z toho ekologického. Vhodně zvolená výsadba podporuje zadržování vody v krajině a zvyšuje odolnost české krajiny vůči dopadům klimatických změn. Od zahájení spolupráce v roce 2010 makro přerozdělilo více než 1 600 000,- korun mezi celkem 72 projektů přihlášených do grantů Nadace Partnerství, díky čemuž bylo vysázeno 3 137 stromů a keřů.

Řekněte sbohem papírovým letákům

Pomozte nám v naší snaze dlouhodobě snižovat spotřebu papíru a eliminovat odpad a rozlučte se se svým papírovým letákem. Přihlaste se k odběru elektronické verze, nebo sledujte aktuální nabídku na webu makro.cz/aktualni-nabidka a kromě dobrého pocitu si užijte akční nabídky a slevy kdykoliv a kdekoliv.

Za každého zákazníka, který si elektronický leták objedná, přispějeme Nadaci Partnerství 20 Kč na výsadbu stromů. I letos o výsadbách můžete rozhodnout vy – zapojte se do veřejného internetového hlasování a vyberte projekty, které si dle vás zaslouží realizaci. Nadace Partnerství přerozdělí finanční prostředky mezi projekty, které získají nejvyšší počet hlasů v internetovém hlasování na našich webových stránkách. Ty pak budou ještě letos v daných lokalitách vysazeny.

Navraťme společně stromy do naší přírody.

Jak na to?

  1. Odhlaste svůj odběr papírového letáku a zaregistrujte se k odběru elektronického. Můžete tak učinit přímo na zákaznické recepci své velkoobchodní pobočky makro, nebo prostřednictvím zákaznické liny tel.: +420 281 083 083.

  2. V internetovém hlasování vyberte výsadbu, která je vám nejsympatičtější. Projekty, které získají nejvíce hlasů, od nás získají finance na svou realizaci.

  3. Letošní hlasování proběhne od 28. června do 12. července 2021. Letošní hlasování je u konce. S výsledky vás budeme informovat.

Podívejte se na příběh prvního vysazeného stromu v rámci projektu!

 

Hlasovat