Víno roku 2021

WOTY-LPhead-980x250px

PŘIVÍTEJTE CHUŤ LETOŠNÍHO ROKU


Už třináct let pro vás naši sommeliéři vybírají exkluzivní VÍNA ROKU. Letos je pátrání dovedlo do jižní Francie. Tradiční vinařské oblasti, která je zároveň průkopníkem v oblasti inovací. A zde našli to pravé víno, které promění běžné okamžiky v nevšední zážitky.

EXKLUZIVNĚ PRO VÁS

Víno roku musí odpovídat těm nejpřísnějším požadavkům – kvalita, chuť, cena a udržitelnost. Tím nejlepším a vítězem pro rok 2021 se stalo francouzské víno BRUME SALINE. Jako naši zákazníci máte exkluzivní příležitost ochutnat dokonalou kolekci v jedinečném designu, který byl navržen přímo pro makro.

VYBERTE SI TO PRAVÉ

Metro WOTY

Brume saline – I.G.P. PAYS D’OC RED

Oblast - Francie, region Languedoc-Roussillon, Pays d’Oc I.G.P.
Obsah alkoholu - 14%
Odrůdy - 6 % Grenache Noir, 46 % Syrah, 8 % Mourvèdre
Sklizeň - 2020

Brume saline – I.G.P. PAYS D’OC White

Oblast - Francie, region Languedoc-Roussillon, Pays d’Oc I.G.P.
Obsah alkoholu - 13%
Odrůdy - 70 % Chardonnay, 30 % Viognier
Sklizeň - 2020

Brume saline – I.G.P. PAYS D’OC ROSÉ

Oblast - Francie, region Languedoc-Roussillon, Pays d’Oc I.G.P.
Obsah alkoholu - 12.5%
Odrůdy - 85 % Grenache Gris, 15 % Cinsault
Sklizeň - 2020


PŘÍBĚH BRUME SALINE

Na počátku stáli dva zakladetelé společnosti Select Vins –  majitel vinice La Négly, Jean PAUX-ROSSET, a enolog Claude GROS.
Jejich vizí je kombinace jednoduchosti francouzského života i zachování tradičních hodnot, a za svá vína dokonce obdrželi enviromentální ocenění. Jedinečný přístup se odráží i ve vínech BRUME SALINE. Pochází z regionu zvaného Languedoc-Roussillon, který je oblíbený pro svou překrásnou krajinu. Její výjimečnost se odráží v chuti vína, v názvu i etiketě.


METRO_WOTY_Wine-Profiles_Red_460x565px-2

ČERVENÉ VÍNO BRUME SALINE


Pronikavá barva a květinově-kořeněné aroma. Takové je červené víno BRUME SALINE. Kombinuje tři odrůdy hroznů s tóny bílého pepře a jemnou tříslovinou, tak vzniká dokonalá harmonie chutí. Nejlépe se hodí k hovězímu masu nebo k hořko-sladkým tónům, jako jsou třeba fíky. 

Inspirujte se v našich prodejnách, kde se dozvíte, jak párovat víno s jídlem. Vybírejte z naší široké nabídky masa, které můžete kombinovat s tímto červeným vínem.

BÍLÉ VÍNO BRUME SALINE


Elegantní víno s jemnou, svěží a ovocnou chutí, které v sobě skrývá dvě odrůdy hroznů. Ze 70 % obsahuje Chardonnay a báječně se hodí k chutím středomořské kuchyně. Toto květinové víno se páruje zejména s rybami a mořskými plody. 

 

Inspirujte se v našich prodejnách a připravte svým hostům skutečnou delikatesu – kombinaci kvalitních ryb a bílého francouzského vína.

 


METRO_WOTY_Wine-Profiles_Chardonnay460x565px-2
METRO_WOTY_Wine-Profiles_Rose_460x565px-2

RŮŽOVÉ VÍNO BRUME SALINE


Toto lehké růžové víno se nejlépe hodí k předkrmům i salátům a jídlo doplní svými ovocnými tóny. Vždy svou barvou obohatí prostřený stůl a svou chutí vás, nebo vaše hosty, přenese do jižní Francie. 

Inspirujte se v našich prodejnách a zjistěte, jak nejlépe párovat růžové víno s jídlem.

Přejeme vám příjemný zážitek a věříme, že své hosty potěšíte.

Na zdraví!