Staňte se naším zákazníkem. Je to snadné.

Získat MAKRO kartu

Ryby

Staňte se objevitelem a prozkoumejte podmořský svět

1815 km, 1590 km, 8479 km… Z takových vzdáleností jsme pro vás dovezli exotické ropušnice, kambaly, pilobřichy a další čerstvé sladkovodní i mořské ryby.

 
ROPUŠNICE
Maso z ropušnice vynikne ve středomořských receptech a nejlépe mu svědčí šetrné dušení, je možné ho ale i grilovat či zvolna péct. Červená tuhá kůže se před konzumací odstraňuje, stejně tak jako její jedovaté ploutve – naštěstí se většinou prodává ropušnice už bez nich.


 
MAKRELA
Makrela je oblíbenou a vyhledávanou rybou v restauracích, hodí se ale i na domácí přípravu díky svému snadnému zpracování. Díky vyššímu obsahu tuku se skvěle hodí na grilování i uzení a výborně chutná i pečená či dušená v troubě.


 
KAMBALA
Kambala je nejušlechtilejší druh platýsové ryby a podává se jako výjimečná delikatesa – má totiž pevné bílé maso vynikající chuti, které se navíc hodí pro všechny typy kuchyňských úprav. Filety můžete na přírodno smažit na másle nebo olivovém oleji nebo je grilovat.


 
TUŇÁK
Nezahrnout tuňáka do své kuchyně by byla opravdu škoda, má v gastronomii totiž nesmírné množství využití a je rychlý na přípravu – steak se opéká při vysoké teplotě jen minutu a půl z každé strany, poté je třeba teplotu stáhnout. Maso tuňáka připomíná telecí a je velmi šťavnaté.


 
LOSOS
Známá a velmi vyhledávaná ryba s typicky oranžovým chutným masem. Maso tuňáka je relativně tučné, ale zároveň velmi zdravé díky velkému množství omega-3 mastných kyselin a vitamínů. Losos patří k nejvšestrannějším rybám a umožňuje nespočet množství příprav.


 
PILOBŘICH
Pilobřich, známý jako ryba sv. Petra, je považován za jednu z nejchutnějších ryb – a to díky svému lehce se rozpadajícímu bílému masu s vynikající chutí. K dochucení samotné ryby stačí jen troška soli, pepře a případně bazalky.


 
 

V jakém oboru podnikáte? Zjistěte, jaké výhody nabízí MAKRO právě pro Vás.

HoReCa

sito web
Hotel, restaurace, kavárna, fastfood, bistro, bar, jídelny a další.

Maloobchod

sito web
Samoobsluhy, kulturní zařízení, prodejci zboží, stánky a další.