Vy & MAKRO


Pro všechny, kteří si to umí vychutnat - Jaroslav Sapík

Jaroslav Sapík

Restaurace u Sapíků v Klokočné

Seznamte se s Jaroslavem Sapíkem, šéfkuchařem a majitelem Restaurace u Sapíků v Klokočné.

Jaroslav Sapík je součástí dlouhé rodinné tradice, která sahá až do 17. století. Jeho předkové pracovali v Rakousku, Tyrolích, ve Vídni i v Praze. Dokonce i jeho syn Pavel je už úspěšným šéfkuchařem.

Od svých partnerů vyžaduje naprostou spolehlivost a profesionalitu. Do MAKRO chodí nakupovat často, osobně a rád. Jak říká, potřebuje si sám na zboží sáhnout, vidět ho na vlastní oči, přivonět k němu. Ví, že výsledek jeho práce závisí na kvalitě surovin, s kterými pracuje. V MAKRO oceňuje především vysokou odbornou úroveň, spolehlivost služeb a čerstvost potravin.

Jaroslav Sapík je Zlatý partner.

Drží se pravidla, které se v jejich rodu předává po generace:

"Dělej vždy s těmi, kteří tvůj obor umí lépe, než ty. Měj je jako vzor, abys měl pořád koho dohánět. Pořád se dál vzdělávej a zlepšuj."

Seznamte se s Jaroslavem Sapíkem

Hotel Diana, Praha

Seznamte se s Miroslavem Kuchařem, majitelem Hotelu Diana, Praha.

Miroslav měl už v 18 letech sen o vlastní restauraci a hotelu. Baví ho totiž být sám sobě pánem. A to se mu skutečně podařilo. Práce má až nad hlavu, rozhodně by ale s ničím neměnil, protože ho všechno co dělá, absolutně naplňuje. Podstatu dobrého podnikání v gastronomii spatřuje Miroslav především v kvalitních surovinách. Pak už jen, jak říká, to „stačí“ nezkazit vlastní prací nebo také nepřiměřenou cenovou politikou.

Proto si také za jednoho ze svých dodavatelů zvolil MAKRO. Miroslav patří mezi významné klienty. Však také prodejny navštěvuje téměř denně. Na spolupráci s MAKRO si cení maximální spolehlivosti a kvality. Podle jeho slov je MAKRO vůbec nejlepším možným dodavatelem pro pohostinství. Pochvaluje si i dostupnost prodejen.

Miroslav Kuchař je Zlatý partner.
Miroslav Kuchař

Luděk Zelenka a Zdeněk Radosta

Podještědský sportovní areál, Český Dub

Seznamte se s Luďkem Zelenkou a Zdeňkem Radostou, statutáři z Podještědského sportovního areálu, Český Dub.

Společně se jim v jejich multifunkčním sportovním areálu již 4 roky úspěšně daří dávat lidem ze širokého okolí radost z aktivních pohybových aktivit. Probíhají zde také soustředění fotbalových klubů, pořádají se školy v přírodě a do budoucna se Luděk se Zdeňkem hodlají zaměřit více na projekty dlouhodobého charakteru.

Podještědský sportovní areál spolupracuje s MAKRO již více než 3 roky. Dodávky obsahují v podstatě celý sortiment, zejména pak produkty pro gastro segment, potřeby pro ubytování, včetně těch hygienických, ale také kancelářské potřeby.

Nedávno společnost s radostí přijala nabídku obchodního zástupce týkající se využívání distribučních služeb MAKRO. Dosáhli tak totiž kýžené úspory na straně nákladů a k tomu získali i více času, který mohou věnovat dalšímu zdokonalování svého podnikání.

Luděk Zelenka i Zdeněk Radosta jsou Zlatí partneři.

Trask Solutions, Praha

Seznamte se s Ivou Mikolášovou, office koordinátorkou společnosti Trask Solutions, Praha.

Společnost působí na trhu konzultačních služeb v informačních technologiích již 18 let. V současné době má na 300 zaměstnanců a sídlí ve 3 pobočkách. Iva pečuje o zaměstnance, aby měli vždy včas všechno, co ke své práci potřebují. Zkrátka aby byli co nejspokojenější.

Společnost navázala spolupráci s MAKRO před 4 lety. Dodávky sestávají především z kancelářských potřeb a občerstvení. Na samém počátku spolupráce Ivu příjemně překvapil fakt, jak široký sortiment v tomto segmentu MAKRO nabízí. Iva si pochvaluje spolupráci s obchodním zástupcem, zejména pak jeho schopnost sledovat vývoj firmy, nabízet nové možnosti a řešení nebo také včas upozornit na akční nabídky produktů, které často odebírá.

Iva Mikolášová je Stříbrný parner.
Iva Mikolášová

Romana Hamplová

Romana Hamplová

Seznamte se s Romanou Hamplovou, majitelkou prodejny v Čisté u Horek.

Romana si v roce 2000 otevřela ve vlastním rodinném domě prodejnu potravin. Zastává názor, že je třeba neustále vymýšlet novinky, které zákazníka osloví a posílí tak jeho loajalitu.
Lidé z měst, kteří sem jezdí na chalupy, si k ní v neděli ráno rádi chodí pro čerstvé pečivo nebo noviny a k tomu většinou koupí i něco dalšího.

Paní Hamplová se snaží nabízet vše, o co je na vesnici zájem – kvalitní mléčné výrobky, běžné potraviny, drogerii, ale i krmení pro domácí mazlíčky… Zákazníci si u ní také mohou objednat zboží na různé akce, jako jsou svatby, plesy, rodinné oslavy atd.

Do prodejny MAKRO jezdí od začátku provozu své prodejny.

„Je to pro nás praktické řešení,“ říká, „neboť tam seženeme pod jednou střechou téměř vše. Sledujeme rovněž slevy a akční nabídky a rádi je využíváme.“

Výhody spolupráce s MAKRO ještě více pociťuje od doby, kdy se zapojila do projektu Můj obchod.

Romana Hamplová je Zlatý partner.

Manželé Šťastní

Seznamte se s Monikou a Zdeňkem Šťastnými, majiteli prodejny Potraviny u Šťastných v Praze–Řeporyjích.

Rodinný domek s potravinami v Praze–Řeporyjích nelze díky barvám aliance Můj obchod přehlédnout. Vlastní prodejnu s potravinami otevřeli teprve na konci loňského roku.
„Loni na podzim našla manželka inzerát propagující alianci Můj obchod a hned se té myšlenky chytila,“ říká pan Šťastný. „Pak už stačilo zavolat do MAKRO a maloobchodní specialistka paní Hana Procházková s námi naše plány do dvou měsíců realizovala.“

Partnerstvím v alianci získali Monika a Zdeněk spoustu konkurenčních výhod – počínaje marketingovou a provozní podporou přes letáky a akční nabídky až po doporučení pro rozmístění regálů a organizaci prodejny.

„Sídlíme necelý kilometr od MAKRO v Praze–Stodůlkách, a tak máme v prodejně neustále čerstvé zboží.“

A co chtějí vzkázat těm, kteří přemýšlejí o vlastním podnikání?

„Přestaňte se bát změn! My jsme do prodeje potravin skočili po hlavě bez předchozích zkušeností a zatím ,plaveme‘ docela úspěšně.

Manželé Šťastní jsou Zlatí partneři.

Podívejte se na video o našich zákaznících
Manželé Šťastní

Radek Šubrt

Radek Šubrt

Seznamte se s Radkem Šubrtem, majitelem a šéfkuchařem restaurace Amade v Praze, hospody SoKool a jídelen Na Krejcárku a Na Pruhu.

Radek Šubrt se po vyučení vydal sbírat zkušenosti do světa. Pracoval v Mnichově, Rakousku, Švýcarsku i ve slavné newyorské restauraci Daniel.
Na rozdíl od „high cousine“ v Amade se ve svých jídelnách snaží vařit kvalitní jídla za přijatelnou cenu. „Všechno vyrábíme z gruntu přímo ze surovin,“ říká Radek Šubrt.

A protože kvalitní a čerstvé suroviny jsou pro něj zásadní, je logické, že se jeho partnerem stalo MAKRO. Při jednom vaření se seznámil s ředitelem prodejny MAKRO v pražských Stodůlkách. „Hrozně rád vaří. A to je znát i na jeho přístupu k práci.“

Radek si cení profesionality zaměstnanců společnosti MAKRO a – jak sám říká – „domácí atmosféry“. Nejenže tam sežene prvotřídní suroviny, ale rád se chodí do prodejen MAKRO i poradit a seznámit se s novinkami.

„Ve společnosti MAKRO je skvělý tým. Ti lidi pochopili filozofii, proč vlastně pracujou. Oni jsou naše pravá ruka,“ shrnuje Radek svoji zkušenost se společností MAKRO.