Opečený pstruh na estragonu s chřestem, žampiony a květákovým pyré

Opečený pstruh na estragonu s chřestem, žampiony a květákovým pyré
Doba přípravy45 min
NáročnostStřední
Počet porcí10

Co budete potřebovat?

MnožstvíIngredience
2000g
chlazený, kuchaný pstruh
150g
přepuštěné máslo
6g
sůl Fleur de Sel
20g
čerstvý estragon
500g
čerstvý, zelený chřest
500g
čerstvý, bílý chřest
1000g
zeleninový vývar
500g
čerstvých žampionů
100g
másl 82%
6g
sůl Fleur de Sel
100g
přepuštěné máslo
200g
čerstvý květák
85g
bílá cibule
120g
brambor (typ B)
200g
mléko 1,5%
150g
smetana 12%
120g
máslo 82%
8g
sůl Fleur de Sel

Postup přípravy

Příprava chřestu:
Chřest položíme na prkénko a od hlavičky směrem ke spodní části ho pomocí ostré škrabky oloupeme. Na škrabku netlačíme, neboť bychom chřest zlomili. Spodní část dřevnatého chřestu odlomíme, asi 3 cm od konce. Odlomené konce a slupky z chřestu použijeme na přípravu vývaru. Takto oloupaný chřest vaříme ve vroucím vývaru na skus, pak jej vyjmeme, omastíme máslem a ihned servírujeme.
Příprava žampionů:
Očistěné žampiony rozkrojíme na polovinu a zprudka je opečeme na malém množství přepuštěného másla do zlatavé barvy. Ochutíme solí.
Příprava pstruha:
Chlazené pstruhy omyjeme a obráceným ostřím nože zbavíme šupin. Nůžkami odstřihneme ploutve. Odřízneme hlavu a špičkou nože nařízneme kůži na hřbetě pstruha z obou stran. Dále vedeme řez podél páteře směrem k ocasu, přičemž nůž musí být veden tak, aby řez byl čistý a na páteři nezůstalo maso. Takto získáme 2 filátka. Břišní kosti odstraníme tak, že je podkrojíme. Pinzetou na ryby odstraníme zbylé kosti z masa, které pocítíme omakem prstů přes filety. V poslední fázi přípravy filátko začistíme a překrojíme na 2 části. Na dobře nahřátou pánev nalijeme malé množství přepuštěného másla, vložíme na ně filátka pstruha kůží dolů a pečeme je do zlatavé barvy kůže. Nejprve zprudka a po cca 20 vteřinách příkon ztlumíme na minimum a pomalu je dopékáme. Pstruha neobracíme, vidíme tak, jak se filátko pozvolna propéká, a včas jej můžeme z pánve vyjmout. Maso pstruha musí být šťavnaté, nevysušené. Do použité pánve vložíme máslo, estragon, ochutíme solí a tímto ochuceným estragonovým máslem přelijeme při servírování pstruha.
Příprava květákového pyré:
Na nudličky krájenou cibuli orestujeme na másle doměkka. Přidáme najemno nakrájené hlavy květáku spolu s bramborami nakrájenými na plátky. Osolíme, orestujeme zvolna (bez zabarvení) a zalijeme smetanou a mlékem. Přiklopíme a dusíme pomalu vše doměkka. Poté tekutinu odcedíme a tužší část vymixujeme v mixéru do hladké konzistence. Dosolíme a popřípadě konzistenci upravíme studeným máslem či přebytečnou tekutinou.
Servírování:
Na nahřátý talíř lžící naneseme teplé květákové pyré a následně je lžící roztáhneme po talíři, kolem naaranžujeme ochucený chřest s grilovanými žampiony, na střed talíře na pyré položíme 2 filátka čerstvě opečeného pstruha a vše přelijeme estragonovým máslem.
makro akademie

MAKRO AKADEMIE

Letáky
Aktuální nabídka
Prozkoumejte naše  makro letáky.
Prozkoumat
makro newsletter
Registrace
STAŇTE SE MAKRO ZÁKAZNÍKEM
Staňte se zákazníkem makro  a užívejte si všech výhod
Získat makro kartu
makro karty
Fish
Další recepty s rybami

Objevte je
Všechny naše recepty

Objevte je
Všechny položky v sortimentu

Objevte je