Kachna divoká

Divoká kachna

Kachny divoké jsou předkyně kachen domácích a vyskytují se v nižších polohách v blízkosti vod po celé severní polokouli. Díky delikátní chuti patří k nejoblíbenějším druhům pernaté zvěře u nás.

Divoká kachna

Věděli jste že..?

✔ Nutriční hodnoty řadí zvěřinu k nejzdravějším masům, které je vhodné i pro dietní kuchyni?

✔ Maso zvěřiny je bohaté na železo, zinek, vitamíny skupiny B a celou řadu důležitých aminokyselin ovlivňujících tvorbu a regeneraci buněk a příznivě působících na imunitní systém.

✔ Zdrojem zvěřiny z České republiky nabízené v makro je výhradně veterinárně řádně kontrolovaná lovená zvěř splňující všechny podmínky zdravotní nezávadnosti.

Znaky

Divoká kachna má menší výtěžnost masa než domácí druhy a obsahuje méně tuku; po úpravě však zůstává šťavnatá. Kůže se modravě leskne, maso má tmavočervené zbarvení a příjemné aroma.

Využití

Mladší kusy mají velmi chutné a šťavnaté maso, které lze péci vcelku. U starších kachen je vhodné předvaření a poté rychlé dopečení, díky němuž bude kůže křupavá. Kachní prsa se hodí ke smažení, lze je péci a skvěle chutnají uzená. Stehna nejlépe vyniknou při pozvolném dušení, například na víně či zelenině, oblíbená jsou také se smetanovými nebo ovocnými omáčkami.

Čerstvé maso v makro

V makro Vám nabízíme jen to nejčerstvější a nejkvalitnější maso - podívejte se, jak probíhá jeho distribuce, zpracování a kontrola.

Recepty pro každého

Také máte rádi zvěřinu, ale nevíte, co z konkrétního masa připravit? Vyzkoušejte naše recepty! Krok po kroku se stanete mistrem kuchyně!
Další inspirace

Inspirujte se
Maso a drůbež

Více
Recepty

Objevit