Vepřové ocásky jsou v kuchyni neprávem opomíjenou surovinou. K přednostem tohoto řezu patří výtečná chuť, rozličné možnosti kulinářského využití a také nízká cena.
Věděli jste že..?
✔ Domestikace divokého prasete má dlouhou historii – proběhla již před 10 000 lety. Cílený chov a šlechtění tohoto významného domácího zvířete se však začaly rozvíjet až od 18. století. Průkopníky v tomto směru byly Anglie a Německo. Většina ze 150 současných plemen prasat žije v jihovýchodní Asii.
✔ Vepřové vydrží několik dní v chladničce, hluboce zamrazené se může skladovat až půl roku. Při přípravě je třeba dbát na to, aby bylo i v hlubších vrstvách dokonale tepelně opracováno.
Znaky
Vepřové ocásky se oddělují z kýty a jejich součástí je křížová kost a okolní svalovina. Samotný ocásek je pokrytý kůží a obsahuje drobné obratle a krátké svaly.
Využití
Ocásky výtečně chutnají vařené – obvykle se podávají s hořčicí a křenem nebo se dále pečou v troubě či na grilu. Před pečením je lze naložit na několik hodin do marinády, například z medu, hořčice, česneku, mleté sladké i pálivé papriky a tmavého piva. Skvělé jsou také uzené.
Čerstvé maso v makro
V makro Vám nabízíme jen to nejčerstvější a nejkvalitnější maso - podívejte se, jak probíhá jeho distribuce, zpracování a kontrola.