Mořské plody

Mořské plody
Mořské plody, jako jsou krevety, ústřice, humři a langusty, patří mezi vysoce ceněné delikatesy. Dříve bývaly tyto pochoutky výsadou přímořských oblastí, díky moderní chladicí technice a stále důmyslnějšímu systému přepravy si je dnes mohou dopřát i gurmeti ze vzdálených částí světa. V nabídce makro naleznete pestrý výběr mořských plodů v chlazené i mražené podobě – mezi exkluzivní položky sortimentu patří živí krabi, humři a langusty.

Více o mořských plodech

Hlavonožci

Hlavonožci patří ke gurmánským pochoutkám oblíbeným především ve středomořské, asijské a orientální kuchyni. V makro zakoupíte čerstvé chobotnice, k dispozici jsou také mražené a předvařené. Měkčí a jemnější maso poskytují sépie známé obsahem inkoustového barviva, jež se využívá v potravinářství, např. k barvení těstovin. V sortimentu nechybějí ani olihně (kalamáry), které vedle oblíbených smažených kroužků vybízejí k řadě dalších kuchyňských úprav.

Mušle

Mlži neboli mušle a škeble se vyznačují vysokým obsahem bílkovin, vitaminů a minerálních látek, a představují tak nejen velice chutnou, ale i nutričně hodnotnou potravinu. Pro labužníky jsou v makro připraveny dva druhy ústřic v prvotřídní kvalitě: ústřice jedlá, pro niž je typický okrouhlý a plochý tvar schránky, a ústřice obrovská, která je robustnější a rozmanitě tvarovaná. Součástí nabídky jsou také delikátní mušle slávky, konkrétně slávky jedlé a středomořské.

Korýši

Široký výběr humrů, langust, krevet a krabů v makro uspokojí i nejnáročnější zákazníky. Specialitou sortimentu jsou živí korýši, především langusta evropská, humr severský, humr kanadský a různé druhy krabů (kamčatský, hnědý a zelený evropský). Dále nabízíme čerstvé tygří a bílonohé krevety chované na farmách i z volného lovu. Součástí nabídky jsou také balení korýši v chlazené i mražené podobě, kuchyňsky opracovaní a po tepelné úpravě.

Garance kvality

Specializovaná platforma ryb v Čechách zajišťuje vedle zpracování a distribuce mořských plodů do jednotlivých velkoprodejen makro také přísnou kontrolu jejich kvality. Každá kategorie i každý druh mají stanoveny znaky čerstvosti, které se hodnotí u každého artiklu. Kromě toho je pečlivě kontrolován také způsob přepravy a správná teplota při převozu i předání.
Další inspirace

Inspirujte se
Ryby a mořské plody

Více
Recepty

Objevit