saláty

Saláty
Přednosti čerstvých salátových listů oceňuje stále větší počet konzumentů. Patří mezi ně snadná úprava, rozmanité možnosti chuťových kombinací a v neposlední řadě také nízká kalorická hodnota a obsah látek prospěšných lidskému zdraví. V sortimentu makro je pro vás připravena pestrá nabídka různých druhů salátů od domácích i zahraničních pěstitelů. Pečlivě dbáme na kvalitu a čerstvost, kterou oceníte vy i vaši zákazníci.

Více o salátech

Salátové směsi

Praktickým řešením, které ušetří práci i čas, jsou zpracované balené saláty. Pod značkou Horeca Select najdete v makro kombinace trhaných salátů v sáčku o hmotnosti 250 gramů nebo ve vaničce o hmotnosti 200 gramů. Připravené směsi obsahují mix rozličných druhů – dubáček, rukola, frisée, čekanka, polníček, špenát, endivie, radicchio, listy červené řepy a další. Všechny druhy použitých salátů procházejí pečlivým výběrem a důkladnou kontrolou kvality.

Nejoblíbenější saláty

Žebříčku popularity vévodí jednoznačně hlávkový salát, následovaný saláty ledovým a římským. Hlávkový salát má hladké a křehké listy jemné chuti a patří k nejpěstovanějším druhům zeleniny. Ledový salát je oproti němu robustnější a pevnější, jeho listy jsou navíc velmi šťavnaté a křupavé. Římský salát má mnoho podob, nejznámější je jeho podélná odrůda, jež je neodmyslitelnou ingrediencí slavného salátu Caesar. Vedle zmíněných reprezentantů naleznete v naší nabídce také další druhy – little gem, dubáček, lollo rosso, lollo biondo a mnoho dalších.

Saláty s kořínky

Speciální položkou v sortimentu listové zeleniny jsou čerstvé saláty s kořínky. Určeny jsou zejména pro podnikatele z oboru gastronomie a jejich hlavní předností je vysoký stupeň čerstvosti a také vyšší výnosnost. V nabídce naleznete saláty lollo rosso a lollo biondo, jež se prodávají samostatně po kusech nebo jako mix. Připraveny jsou pro vás také čerstvé špenátové listy s kořínky, které jsou k dispozici v kartonech o hmotnosti 3 kilogramů.

Garance kvality

Veškerý sortiment zeleniny prochází přísnou kontrolou, která začíná pečlivým výběrem producenta či dodavatele. Kvalita všech nabízených druhů se důkladně kontroluje na platformě Hortim v Brně. Každé dodávce nového zboží věnují naši pracovníci maximální pozornost. V první řadě se zaměřují na dodržení teplotního řetězce během přepravy a také na stav obalů a etiket. Dalším krokem je kontrola parametrů jednotlivých kusů zeleniny – velikosti plodu, teploty na povrchu či uvnitř a také přítomnosti plísní a škůdců. Pečlivě zkontrolovaná zelenina bez jakýchkoli vad se následně distribuuje do jednotlivých prodejen.
Další inspirace

Inspirujte se
Zelenina

Více
Recepty

Objevit