Citrusy

Citrusy

V makro najdete pestrou nabídku šťavnatých citrusů od prověřených pěstitelů. Vybírat můžete z rozličných odrůd citronů, pomerančů, mandarinek a široké škály méně obvyklých plodů. Většina citrusů je k dispozici celoročně, i přesto naši nákupčí nabídku těchto plodů průběžně upravují a doplňují podle aktuální sezony, aby si naši zákazníci mohli dopřát to nejlepší, co dané roční období nabízí.

Více o citrusech

Prověření dodavatelé

Pestrá nabídka citrusových plodů v makro vás jistě uspokojí svou šíří i kvalitou. Od prověřených dodavatelů z celého světa denně dovážíme nejčerstvější plody včetně opravdových specialit, které vám zaručí 12 měsíců v roce vitaminy v té nejlepší kvalitě.

Neobvyklé druhy

Díky makro máte exkluzivní možnost ochutnat například aromatické cedráty, které patří do stejného rodu jako citrony a používají se především na výrobu punčů, likérů, sirupů, zmrzlin a nápojů. Dalšími specialitami jsou kumquaty připomínající miniaturní pomeranče nebo ladně tvarované limequaty.

Ovoce v bio kvalitě

makro nabízí vybraná balení citronů a pomerančů v bio kvalitě, což dává spotřebiteli jistotu, že nakupuje plody vypěstované v systému ekologického zemědělství. Ovoce s chemicky neošetřenou kůrou se hodí zejména na přípravu osvěžujících limonád, ledových čajů či pečiva.

Garance kvality

Veškerý sortiment citrusových plodů prochází přísnou kontrolou, která začíná pečlivým výběrem producenta či dodavatele. Kvalita všech nabízených druhů je důkladně kontrolována na platformě Hortim v Brně. Každé dodávce nového zboží věnují pracovníci makro maximální pozornost. V první řadě se zaměřují na dodržení teplotního řetězce během přepravy a také na stav obalů a etiket. Dalším krokem je kontrola parametrů jednotlivých kusů ovoce – velikosti plodu, teploty na povrchu či uvnitř a také přítomnosti plísní a škůdců. U citrusů se kromě jiného kontroluje množství šťávy. Nejprve se zváží celý plod a po odšťavení na citrusovači i čerstvě získaná šťáva, od jejíž hodnoty se odečte hmotnost kelímku. Váha plodu se posléze vydělí hmotností šťávy a takto získaný poměr se porovná s předepsanou normou. Pokud odpovídá, je pečlivě zkontrolované ovoce bez jakýchkoli vad distribuováno do jednotlivých prodejen.
Další inspirace

Inspirujte se
Ovoce

Více
Recepty

Objevit