Citrony

Citrony
Typické jižní ovoce se pěstuje v celém Středomoří, Itálii, Španělsku, Kalifornii a na Floridě. Za jeho domovinu je obvykle považována oblast mezi Himálajem a jižní Čínou, odkud ve 12. století citrony pronikly do středomořského pásma. Šťavnatá světle žlutá dužnina obsahuje vitamin C a vitaminy skupiny B. Její pravidelná konzumace posiluje imunitní systém, zastavuje krvácení z dásní, podporuje růst buněk a omlazuje. Kromě toho stimulují plody citroníku tvorbu žaludečních kyselin a šťáv, čímž urychlují trávení a zvyšují chuť k jídlu. V prodejnách makro můžete vybírat z mnoha rozličných druhů citronů od prověřených dodavatelů – kromě tradičních a nejrozšířenějších odrůd nabízíme i sortiment v bio kvalitě. Samozřejmostí jsou praktická balení v různých velikostech, která uspokojí rozmanité podnikatelské potřeby.

Více o citronech

Citrony Verna

Velmi populární odrůda se hojně pěstuje především ve Španělsku. Její plody s tlustou kůrou a zašpičatělými konci obsahují jen malé množství jader a vynikají lahodnou šťávou nízké kyselosti.

Bio citrony

makro nabízí vybraná balení citronů v bio kvalitě, což dává spotřebiteli jistotu, že nakupuje plody vypěstované v systému ekologického zemědělství. Ovoce s chemicky neošetřenou kůrou se hodí zejména na přípravu osvěžujících limonád, čajů či pečiva.

Citrony Primofiori

Velká část produkce odrůdy Primofiori, která se na evropském trhu objevuje od října do února, pochází z Itálie a ze Španělska. Tento druh citronů vyniká vysokým podílem šťávy a příjemnou chutí.

Špičkové italské plody

Speciální odrůda citronů Limone di Sorrento se vyznačuje atraktivním žlutým zbarvením, oválným tvarem, středně silnou kůrou a dužninou s vysokou kyselostí. Její výjimečnost potvrzuje i označení PGI (Protected Geographical Indication), které uděluje Evropská Unie. Zkratka v tomto případě dokládá, že pěstování citronů probíhá v konkrétní geografické oblasti – označení Limone di Sorrento mohou nést jen plody citroníku rostoucí v okolí Sorrenta, Sorrentského poloostrova a ostrova Capri. Rostliny se tu obvykle přikrývají rákosovými rohožemi, aby byla chráněny před případnými rozmary počasí.
Další inspirace

Inspirujte se
Ovoce

Více
Recepty

Objevit