Steakové maso

Steakové maso
Široký výběr čerstvého steakového masa z dvaceti zemí světa je pro vás v makro připraven sedm dní v týdnu. Díky přísným standardům kontroly uchovávání a prodeje ve speciálně chlazených místnostech máte jistotu, že každý kousek masa splní vysoká měřítka i těch nejnáročnějších gurmánů.

V makro si vyberete například vyzrálé maso v BIO kvalitě z regionální produkce farmy Biopark. V pražských prodejnách naleznete i za sucha stařené hovězí maso z The Real Meat Society. Nabízíme také kvalitní vyzrálé hovězí z USA, Argentiny, Austrálie, Brazílie a mnoha dalších zemí či nejluxusnější hovězí světa z japonského skotu plemene Wagyu. Nejlepší maso na biftek koupíte v makro.

Více o steakovém mase

České vyzrálé BIO hovězí

Ve spolupráci s firmou Biopark nabízíme v makro české vyzrálé maso z masných plemen. Maso pochází z jalovic mladších 30 měsíců plemen Angus / Charolais. Je českého původu v BIO kvalitě a v kuchyňské úpravě.

Kromě běžného sortimentu jsme pro vás schopni zajistit také speciální řezy na objednávku.

Jak si vybrat správné hovězí

V jakosti hovězího masa existují značné rozdíly. Při výběru jsou důležitými faktory barva, struktura svalových vláken a rozdělení tuku - za nejchutnější je považováno jemně mramorované maso, tedy prorostlé tenkými bílými žilkami tuku probíhajícími mezi svalovými vlákny.

Značný význam má i stáří zvířete. Maso mladých býků, poražených ve věku mezi 14–22 měsíci, má světle červenou barvu, je libové, mírně prorostlé a středně až silně vláknité. Jalovice se obvykle porážejí mezi 15. a 30. měsícem a jejich maso je výrazně červené, mramorované, křehké a šťavnaté.

Mražené steakové maso

Mražené maso je vhodnou alternativou pro restaurace s nižší obrátkou a nepravidelnou klientelou. Maso by mělo být vakuově zabaleno a zamrazení musí probíhat v profesionálních zařízeních (v běžné mrazničce nelze dosáhnout dostatečně rychlého zamrazení).

Rozmrazování by mělo probíhat pozvolně v chladničce a před následným použitím je vhodné opláchnout maso studenou vodou a osušit čistou papírovou utěrkou. Maso nikdy znovu nezamrazujte!
Kvalitu hovězího masa výrazně ovlivňují biochemické procesy, které probíhají po porážce dobytka. Ztuhlá svalovina vyžaduje dostatečný odpočinek, během něhož se zvýší hodnota pH a schopnost vázat vodu. Maso, jež v hygienicky nezávadném prostředí a při správné teplotě zrálo čtyři až pět týdnů, bude po kuchyňské úpravě měkké, křehké a šťavnaté. Správně vyzrálé maso lze po zakoupení skladovat tři až čtyři dny v ledničce, vakuově balené maso až několikanásobně déle.
Další inspirace

Inspirujte se
Maso a drůbež

Více
Recepty

Objevit