Jehněčí hrudí

Jehněčí hrudí

Jehněčí hrudí patří k méně žádaným a opomíjeným řezům, kulinářský potenciál mu ale nechybí. Díky vyššímu obsahu tuku má výraznější chuť a po tepelné úpravě zůstává šťavnaté.

Jehněčí hrudí

Věděli jste že..?

✔ Jehněčí maso je cenným zdrojem železa a zinku, obsahuje vitamín D a vitamíny skupiny B.

✔ Kýtě se při pečení nechává kost nebo její část; zvýrazní se tak její chuť a zůstane šťavnatá.

✔ U mladého jehněčího o váze dvou kilogramů může stačit i pouhá hodina pečení.

✔ Osobitá chuť jehněčího snese výraznější aromatické koření – klasickou volbou jsou česnek a rozmarýn, výborně poslouží tymián, šalvěj, petržel, majoránka, máta nebo dobromysl.

Znaky

Jehněčí hrudí má plochý tvar a jeho součástí jsou části žeber. Je výrazně prorostlé tukem a obsahuje i značný podíl vaziva. Mezi čtvrtým a pátým obratlem se odděluje tzv. špička hrudí, která je o něco masitější.

Využití

S ohledem na charakter masa je třeba počítat s delší dobou tepelné úpravy. Optimálně se jehněčí hrudí hodí do gulášů, perkeltů a dalších dušených pokrmů, využít je lze také na polévky. Vykostěné a na plát rozkrojené maso se připravuje jako roláda nadívaná například špenátem, slaninou nebo bylinkami.

Čerstvé maso v makro

V makro Vám nabízíme jen to nejčerstvější a nejkvalitnější maso - podívejte se, jak probíhá jeho distribuce, zpracování a kontrola.

Recepty pro každého

Také máte rádi maso a drůbež, ale nevíte, co z konkrétního masa připravit? Zkuste naše recepty! Krok po kroku se stanete mistrem kuchyně!
Další inspirace

Maso a drůbež

Recepty