Mikulovská podoblast

Mikulovská vinařská podoblast je rozlohou největším vinařským regionem v České republice – zahrnuje 4 462 hektarů vinic, 30 vinařských obcí, 177 viničních tratí a téměř 3 400 pěstitelů. Mikroregion Chráněné krajinné oblasti Pálava se pyšní excelentními víny s nezaměnitelným charakterem a specifickou minerálností, jež patří k chloubám moravské produkce. Na ochranu místních odrůd a tradičních vinařských postupů v regionu vznikla dvě sdružení vinařů – ustavujícími členy VOC Pálava založeného roku 2012 jsou Vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství Tanzberg a Vinselekt Michlovský. Jejich vína s označením VOC se vyrábějí z ryzlinku vlašského. Čtyřnásobným počtem členů a víny VOC ze šesti odrůd se může pochlubit o rok starší VOC Mikulov.

Mikulovská podoblast

Více o Mikulovské podoblasti

Bílá vína

Bílým odrůdám dominuje Ryzlink vlašský, dále Veltlínské zelené, Sauvignon a Chardonnay a opomenout nelze ani místní odrůdy Pálavu a Aurelius.

Červená vína

Z modrých odrůd převažuje Svatovavřinecké, Frankovka a Zweigeltrebe. V posledních letech se začal prosazovat také Cabernet Sauvignon a Merlot.

Přírodní podmínky

Region charakterizují vápencové elevace Pavlovských vrchů, na jejichž úbočích jsou rozšířeny vápenité jíly, písky a sprašové návěje. Podnebí je teplé a suché.

Služby pro vás

Vinotéky makro jsou vedeny zkušenými sommeliery, kteří vám doporučí nejen samotná vína, ale i vhodné kombinace s pokrmy. Majitelům gastronomických provozů také pomohou se sestavením a realizací vinného lístku. Pravidelně pořádáme ochutnávky, během nichž máte možnost se seznámit se zajímavými víny z našeho sortimentu.
Card
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
location
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více